Antena

i

Autor: pixabay.com Antena

To uspokoi przeciwników 5G - powstał system do sprawdzania promieniowania elektromagnetycznego

2021-07-23 13:03

W Polsce uruchomiono System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie elektromagnetyczne. Pozwala on każdemu na sprawdzenie wyników pomiarów na terenie całego kraju. Jednym z celów projektu jest rozwianie obaw dotyczących technologii 5G.

5G, czyli technologia mobilna piątej generacji, to standard sieci komórkowej, który zastąpić ma dotychczasowy standard 4G. Choć 5G zostało dokładnie przebadane pod kątem bezpieczeństwa, wprowadzanie standardu nie przebiega bez wywoływania kontrowersji. Na całym Świecie są osoby, które obawiają się wpływu działania sieci 5G na zdrowie człowieka. Chodzi im przede wszystkim o fale elektromagnetyczne. Nowy standard wymagał bowiem zwiększenia norm promieniowania. Głosy przeciwników słychać też w Polsce. Między innymi po to, by rozwiać pogłoski na temat szkodliwości 5G i ukrócić dezinformację, uruchomiono w Polsce SI2PEM - System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne. Czym jest system i jak z niego skorzystać? O tym w dalszej części artykułu.

Czy umami nas mami? Co to jest umami?

SI2PEM - czym jest system?

System SI2PEM został uruchomiony 20 lipca 2021. Czym jest? W największym skrócie - to narzędzie pozwalające na sprawdzenie poziomu promieniowana elektromagnetycznego w okolicy. System, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, został wprowadzony przez Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z KPRM. Ma być aktualizowany wraz z nowymi danymi przekazywanymi przez podmioty obowiązane.

Jak skorzystać z SI2PEM?

Poziom PEM w okolicy może sprawdzić każdy. Wystarczy wejść na stronę si2pem.gov.pl i na udostępnionej tam mapie znaleźć swoje miejsce zamieszkania, lub każdą inną lokalizację w Polsce. Kolorami zaznaczono różne poziomy PEM w kraju. Już na pierwszy rzut oka widać, że nigdzie nie przekracza ono norm bezpieczeństwa.

Źródło: www.gov.pl

Źródło: To uspokoi przeciwników 5G - powstał system do sprawdzania promieniowania elektromagnetycznego