Podróże

Rozpoczynają się VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

2024-04-09 9:10 Materiał sponsorowany

Nadchodzi siódma odsłona Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Ta wyjątkowa w skali kraju inicjatywa dedykowana jest do aktywnych influencerów skupiających się na podróżach, kulinariach, turystyce i stylu życia.

Rozpoczynają się VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

i

Autor: Materiały prasowe

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów stanowią cykliczną, coroczną inicjatywę organizowaną przez Polską Organizację Turystyczną, gromadzącą kreatywnych vlogerów i blogerów. Głównym celem Mistrzostw jest popularyzacja polskiej turystyki.

W trakcie Mistrzostw uczestnicy konkurują ze sobą, prezentując teksty, zdjęcia i filmy, które mają na celu inspirację dla Polaków do aktywnego odkrywania wskazanych miejsc w kraju. Równocześnie istotnym elementem działalności blogerów jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju, zachęcając swoich czytelników i widzów do podejmowania zdrowych nawyków życiowych oraz dbania o środowisko naturalne.

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie rozpoczyna się 8.04.2024 r. o godzinie 15: 00 i trwa do 19.04.2024 r. do godziny 23:59:59.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie przez blogera minimum 3 000 obserwujących na dwóch kanałach społecznościowych (do wyboru: Facebook/Instagram/YouTube).

Rozpoczynają się VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

i

Autor: Materiały prasowe

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Aby przystąpić do pierwszego etapu Konkursu uczestnik powinien na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/ wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz udzielić odpowiedzi na pytanie otwarte: „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać uczestnikiem Mistrzostw Vlogerów?”.

W etapie drugim, Polska Organizacja Turystyczna przypisze każdemu z szesnastu zakwalifikowanych blogerów województwo, które ten będzie reprezentował w ramach Mistrzostw. Na tym etapie konkursu uczestnicy wyruszą w Polskę do przydzielonych im województw, aby realizować swoje konkursowe materiały.

Każdy z szesnastu wybranych uczestników otrzyma wynagrodzenie w wysokości 5 000 zł, bonusowo w tegorocznej edycji Mistrzostw organizator zaplanował Zadanie Dodatkowe, w którym uczestnicy mogą zdobyć 5 000 zł (w każdej kategorii). Dla laureatów konkursu organizator przewidział następujące nagrody pieniężne: 15 000 zł (I miejsce), 8 000 zł (II miejsce) oraz 5 000 zł (III miejsce).

Rozpoczynają się VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

i

Autor: Materiały prasowe

Poprzednie edycje konkursu pokazały, że Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów stanowią nie tylko platformę do wykazania się talentem i kreatywnością uczestników, ale także do promowania mniej znanych i czasem zapomnianych miejsc w Polsce oraz dostarczania inspiracji dla osób podróżujących. Dodatkowo, blogerzy dzięki swoim indywidualnym punktom widzenia podkreślili, że dla nich istotne są nie tylko konkretne lokalizacje, ale również lokalna kuchnia oraz opowieści i osoby z nimi związane.

„Turystyka w szerokim znaczeniu swojego pojęcia jest branżą intensywnie reagującą na zmiany i szybko rozwijającą się. Cieszy mnie niezmiernie, że dzięki wspaniałej inicjatywie, zaangażowaniu i pomysłowości influencerów zajmujących się tak bliską mi tematyką możemy promować, a czasem odkrywać na nowo, niezwykłe polskie miejsca. Nie mniej ważne przy tej okazji jest też propagowanie wartości ekologicznych oraz upowszechnianie zdrowego stylu życiu w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego. Dwuetapowa formuła konkursu została przygotowana tak, by współgrać z nowoczesną formą przekazu oraz niekonwencjonalnym podejściem do turystyki krajoznawczej. Gorąco zatem zachęcam do uczestnictwa oraz wspólnego śledzenia postępów konkursu i życzę jednocześnie wielu ciekawych inspiracji podróżniczych.” Powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Zapraszamy wszystkich podróżujących i zwiedzających blogerów do udziału w tegorocznej edycji Mistrzostw. To nie tylko okazja do zdobycia wartościowych nagród, ale również możliwość podzielenia się swoimi historiami z podróży. Dołącz, odkryj nowe miejsca i dziel się swoimi przygodami!

Szczegóły i regulamin konkursu: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

Źródło: Rozpoczynają się VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów