Rowerowy Maj 2024

i

Autor: materiały prasowe

wydarzenie

Rowerowy Maj 2024 promuje zrównoważoną mobilność! To zabawa połączona z elementami grywalizacji

2024-05-09 11:12

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Sprawdź szczegóły!

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami grywalizacji, zachęca uczennice i uczniów szkół podstawowych oraz dzieci z przedszkoli do porannych aktywnych dojazdów do placówek edukacyjnych. Aktywnie można docierać na rowerze, hulajnodze, rolkach bądź deskorolce.

Takie codzienne i przyjazne środowisku podróże wyrabiają zdrowe nawyki i pokazują dzieciom, że aktywne sposoby docierania na poranne zajęcia mogą być szybsze i dużo ciekawsze niż np. podróż samochodem. Pomagają też dzieciom lepiej poznać okolicę, rozwijają ich samodzielność i świadomość ekologiczną. Równie ważnym elementem kampanii są nagrody, które najaktywniejsi uczestnicy otrzymują po zakończeniu Rowerowego Maja.

"Fizjoterapeutka mówi, jak wybrać pierwszy rowerek i hulajnogę dla dziecka" - Plac Zabaw odc.8