Rosyjski okręt typu Ropucha

i

Autor: https://twitter.com/LucasFoxNews Rosyjski okręt typu "Ropucha"

Rosyjskie okręty wojskowe płyną w stronę Morza Czarnego - "Ropuchy" uchwycone na nagraniu [WIDEO]

2022-02-09 9:58

Rosyjskie okręty typu "Ropucha" płyną w stronę Morza Czarnego. Wielkie statki desantowe należące do Floty Północnej i Floty Bałtyckiej zostały uchwycone na nagraniach. Rosyjskie Ministerstwo Obrony informuje, że wezmą udział w manewrach wojskowych. Więcej na ten temat w artykule.

Rosyjskie okręty desantowe typu "Ropucha" (klasyfikacja NATO) to przeznaczone do lądowań na wybrzeżach statki przystosowane do transportu wojsk i sprzętu. Pokład ładunkowy Ropuchy ma powierzchnię ok. 600 m kwadratowych i można na nim zmieścić ok. 20 dużych pojazdów lub ładunek o masie 450 ton. Statki są też wyposażone w armaty kalibru 76 mm. We wtorek, 8. lutego okręty "Korolew", "Mińsk" i "Kaliningrad" przepłynęły przez cieśniny Bosfor i Dardanele, by udać się w dalszą drogę w stronę Morza Czarnego. Na czwartek, 9. lutego zaplanowano wypłynięcie kolejnych statków. Nagrania pokazujące te potężne łodzie pojawiły się w sieci. Zobaczycie je poniżej.

Depresja u dzieci i nastolatków - przyczyny i objawy. Jak pomóc dziecku z depresją?

Okręty mają brać udział w manewrach

Rosyjski Resort Obrony zapewnia, że wszystkie okręty mają brać udział w zaplanowanych już wcześniej manewrach wojskowych, w których oprócz 140 statków udział weźmie 60 samolotów i 10 tys. wojskowych. Trudno jednak w tym kontekście nie odnotować obaw związanych z napięciami na linii Ukraina - Rosja. Społeczność międzynarodowa podejrzewa, że "Ropuchy" oraz inne jednostki wojskowe, których ruchy w ostatnich tygodniach są stale obserwowane, mogą zostać wykorzystane w ewentualnym ataku Rosji na tereny Ukrainy.

Źródło: reuters.com

Źródło: Rosyjskie okręty płyną w stronę Morza Czarnego - "Ropuchy" uchwycone na nagraniu [WIDEO]