McDonalds zamyka restauracje w Rosji

i

Autor: Canva / Twitter

Rosyjski muzyk przykuł się do drzwi restauracji McDonald's! [WIDEO]

2022-03-14 10:53

W ramach sankcji nakładanych na Rosję w związku z inwazją na Ukrainę wiele ogólnoświatowych korporacji wstrzymuje sprzedaż swoich produktów w tym kraju. Na taką decyzję zdecydowała się również sieć restauracji McDonald's. Rosyjski muzyk nie mógł pogodzić się z tą decyzją i postanowić zaprotestować, przykuwając się kajdankami do drzwi restauracji.

McDonald’s zamyka restauracje w Rosji

Po ataku Rosji na Ukrainę wiele firm postanowiło czasowo wstrzymać sprzedaż swoich produktów w tym kraju. Decyzję o czasowym zamknięciu swoich restauracji w Rosji podjął również zarząd restauracji McDonald’s. Z taką decyzja nie mógł pogodzić się rosyjski pianista Luka Safronow.

Zdesperowany mężczyzna postanowił wyrazić swój sprzeciw przeciwko tej decyzji, wziął więc kajdanki i w ramach protestu przykuł się do drzwi jednej z restauracji. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające muzyka, który jasno wyraża swój sprzeciw wobec decyzji o czasowym zamknięciu jego ulubionej restauracji. Na miejscu zdarzenia wkrótce interweniowała policja, która „uwolniła” mężczyznę.

Decyzję o zawieszeniu sprzedaży swoich produktów podjęło także wiele innych popularnych marek, w tym m.in.: Coca-Cola, Pepsi oraz IKEA. Za każdym razem informacja o wstrzymaniu sprzedaży produktów tych marek powodowała wśród Rosjan wzmożoną chęć masowego wręcz wykupowania produktów, które na jakiś czas mają zniknąć z tego kraju.

 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Rosyjski muzyk przykuł się do drzwi McDonald's! Chciał dalej jadać w restauracji [NAGRANIA]