Rosja wypuszcza podróbki znanych napojów: CoolCola, Fancy i Street

i

Autor: Canva/Twitter

Rosja wypuszcza podróbki znanych napojów: CoolCola, Fancy i Street

2022-05-16 13:51

Rosjanom zatęskniło się za smakiem ulubionych napojów, dlatego postanowili zrobić własne. Jak informują rosyjskie media jedna z firm wypuści na rynek napoje gazowane, które mają smakować jak Coca-Cola, Fanta i Sprite. Tylko, że pod nowymi nazwami: CoolCola, Fancy i Street.

Moskiewskie zakłady „Oczakowo” zaprezentowały napoje gazowane o nazwach CoolCola, Fancy i Street. Według producenta nowa linia to „klasyczne smaki ulubionych napojów bezalkoholowych”. Jak podają rosyjskie media, CoolCola to napój o „kultowym smaku coli”, za to Fancy – „o rozpoznawalnym smaku Fanty”, a Street zawiera w sobie sok z cytryny, limonki i ekstrakty roślinne.

Lot nad rondem w Chorzowie

Rosja wypuszcza podróbki znanych napojów

Rosjanom najwidoczniej zatęskniło się za ulubionymi napojami. Nowe odpowiedniki, czyli Fancy i Street powtarzają projekt Fanty i Sprite’a.

 Do projektu CoolCola dodano kolor niebieski. Podobne kolory - niebieski, biały i czerwony stosuje Pepsi - podają rosyjskie media

Przypomnijmy, że w marcu 2022 roku firmy Coca-Cola (producent napojów Coca-Cola, Fanta i Sprite), a także PepsiCo ogłosiły, że zawieszają działalność w Rosji.

Źródło: Rosja wypuszcza podróbki znanych napojów: CoolCola, Fancy i Street