Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień!

2021-07-16 9:42

Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień! Wakacje to czas odpoczynku i wytchnienia, który należał się w szczególności uczniom. Po ponad roku nauki zdalnej do szkół powrócili oni na ostatnie tygodnie. Chociaż wszyscy ciesza się z powrotu do nauki stacjonarnej, to może się okazać, że świętowaliśmy zbyt wcześnie.

Wakacje 2021 to czas wypoczynku i beztroskiej zabawy. Dzieci mogą pozwolić sobie na odrobinę oddechu od nauki, a dorośli chętnie biorą urlopy, by wybrać się na wymarzone wczasy. Dzięki szczepieniom, zachowaniu dystansu, odpowiedniej dezynfekcji oraz maseczkom w zamkniętych pomieszczeniach większość z nas czuje się już względnie bezpiecznie. Ministerstwo Zdrowia wciąż przypomina jednak, że nie udało się jeszcze w pełni pokonać koronawirusa. Czwarta fala COVID-19 prognozowana jest na jesień tego roku. Jeśli wciąż będziemy dbać o siebie i innych oraz przyjmować szczepionki, to może być już ostatni wzrost zachorowań. Ciągle szczepień nie może przyjąć jednak najmłodsza z grup - dzieci poniżej 12 roku życia. To one mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie po powrocie do szkół. Adam Niedzielski zdradził informacje, które dotyczą nadchodzącego roku szkolnego. W jednym z realnych scenariuszy młodzież nie zasiądzie w ławkach 1 września!

Policjantka uratowała duszące się dziecko

Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień!

- Jeśli nie będzie wzrostu zakażeń koronawirusem, dzieci najprawdopodobniej we wrześniu wrócą do szkół. To informacje od ministerstwa zdrowia - mówi jego szef Adam Niedzielski. Drugą opcją, którą rozważa ministerstwo jest wprowadzenie w dwóch pierwszych tygodniach września edukacji hybrydowej. Resort zakłada też, że od września program szczepień wejdzie do szkół.

Źródło: Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień!