PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI: wiek, dziewczyna, zarobki, Chicago Fire

i

Autor: screen YouTube https://www.youtube.com/watch?v=IhGwrpfmX_g PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI: wiek, dziewczyna, zarobki, Chicago Fire

PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI: wiek, żona, dziecko, zarobki, Chicago Fire

2021-06-04 10:59

Przemysław Frankowski to jeden z zawodników piłkarskiej reprezentacji Polski. Każdy będzie mógł podziwiać jego grę podczas Euro 2021. Co wiadomo na temat futbolisty? Z naszego artykułu dowiecie się między innymi, czy ma żonę, dziecko, jakie są jego zarobki oraz gdzie aktualnie gra. Sprawdźcie poniżej.

Przemysław Frankowski: wiek, żona, dziecko, zarobki, Chicago Fire - między innymi takie zapytania dotyczące polskiego piłkarza pojawiają się w wyszukiwarce internetowej. To zainteresowanie jest w pełni zrozumiałe. Przemysław Frankowski znalazł się wśród piłkarzy reprezentacji Polski podczas EURO 2021. Podczas turnieju zawodnik z numerem 11 zapewne da z siebie wszystko i zagra fantastyczne. Okazuje się, że oczywiście oprócz jego piłkarskich umiejętności i występów na murawie boiska, Przemysław Frankowski ma bardzo interesujące życie prywatne. Dlatego właśnie zebraliśmy kilka najciekawszych informacji na temat atrakcyjnego piłkarza. W dalszej części artykułu przeczytacie miedzy innymi, co wiadomo o związkach piłkarza, jego zarobkach, czy grze w klubach.

Przemysław Frankowski - wiek 

Ile lat ma Przemysław Frankowski? Piłkarz przyszedł na świat 12 kwietnia 1995 roku. Ma 26 lat. 

Przemysław Frankowski - wzrost

Przemysław Frankowski ma fantastyczne predyspozycje do gry w piłkę nożną. Jego wzrost to 175 cm, w związku z czym doskonale odnajduje się w grze na pozycji pomocnika. 

Przemysław Frankowski - żona, dzieci

Pomimo dość młodego wieku, Przemysław Frankowski jest już żonaty. Aleksandra Frankowska (kiedyś Machaj) wyszła za piłkarza w czerwcu 2019 r. Są szczęśliwym małżeństwem i mają już dwójkę dzieci: dwóch małych chłopców. 

Przemysław Frankowski - kariera, Chicago Fire

Frankowski swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Lechii Gdańsk, gdzie występował w zespołach juniorskich i młodzieżowych. W drugiej połowie sezonu 2010/11 włączony został do składu drużyny Młodej Ekstraklasy. Rok później rozpoczął także grę w trzecioligowym zespole rezerw, dla którego pierwszą bramkę zdobył 6 października 2012 w zremisowanym 2:2 meczu ligowym z Pogonią II Szczecin. Pod koniec października 2012 r. piłkarz został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy. 14 kwietnia 2013 r. oficjalnie zadebiutował w barwach Lechii.

1 sierpnia 2014 Frankowski podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok. Przyjął numer 21 po długoletnim napastniku białostockiego klubu, Tomaszu Frankowskim. W rozgrywkach pucharowych UEFA zadebiutował 9 lipca 2015 w wygranym (8-0) meczu Jagiellonii z Kruoja Pokroje, zmieniając w 62. minucie Piotra Grzelczaka.

Aktualnie piłkarz gra w amerykańskim klubie Chicago Fire. Kontrakt podpisał 22 stycznia 2019. Swoją debiutancką bramkę w nowych barwach zdobył 9 maja 2019 na stadionie SeatGeek Stadium (Chicago, Illinois) w wygranym 5:0 meczu ligowym z New England Revolution.

Przemysław Frankowski - zarobki

Nie ulega wątpliwości, że zarobki piłkarza są imponujące. W amerykańskim klubie Chicago Fire każdy z zawodników otrzymuje sporą pensję. Okazuje się, że polski gracz jest jednym z liderów i zarabia naprawdę sporo. Na pewno nie żałuje, że przebywa z dala od Polski. Jak wynika z opublikowanych oficjalnych zarobków piłkarzy MLS, polski skrzydłowy zarabia w Stanach 661 tysięcy dolarów rocznie.

Raport z Anteny 02.06
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Źródło: PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI: wiek, żona, dziecko, zarobki, Chicago Fire