egzamin, matura

i

Autor: pixabay.com

Przecieki maturalne 2023 z matematyki. Co będzie na maturze podstawowej z matmy?

2023-05-08 6:49

W poniedziałek 8 maja tegoroczni maturzyści zmierzą się z podstawowymi arkuszami z matematyki. Jakich zadań należy się spodziewać? Czy w sieci dostępne są pewniaki i przecieki? Jeśli poszukujecie informacji na temat zbliżającego się egzaminu z matematyki, podrzucamy Wam najważniejsze informacje poniżej.

Jak szukać przecieków na maturę? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która w tym roku podchodzi do egzaminu dojrzałości. Matura 2023 zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczni maturzyści rozpoczną swój maraton z testami chwilę po majówce, ponieważ w czwartek 4 maja. Tego dnia wszyscy równo o godzinie 9, otworzą arkusze z języka polskiego, drugiego dnia o tej samej porze będzie czekać na nich język angielski, natomiast w poniedziałek 8 maja matematyka. Królowa nauk jest przedmiotem, którego na maturze obawia się wiele osób. Powód? Liczby, równania matematyczne, liczenie, czas i oczywiście treść zadań. Co będzie w tym roku na maturze podstawowej z matematyki? Ta widza może przydać się wielu osobom!

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2023 - harmonogram. Kiedy i o której godzinie są matury?

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Matura 2023 przecieki z matematyki - pewniaki maturalne

Co będzie na maturze z matematyki? Jakich zadań należy się spodziewać? Gdzie szukać przecieków maturalnych z matematyki? W 2023 roku egzamin maturalny z matmy trwa 180 minut, a arkusz składa się z około 27-38 zadań - otwartych i zamkniętych. Co ciekawe, w nowej formule 2023 z matematyki na poziomie podstawowym, zrezygnowano z zadań za rozwiązanie których można było uzyskać 5 albo 6 punktów. Pojawi się za to więcej zadań za rozwiązanie których można zdobyć 1 lub 2 punkty. Nowością na maturze z matematyki mają być nowe typy zadań, jak na przykład zadania "prawda - fałsz". Na maturę z matematyki warto powtórzyć między innymi:

 • funkcje kwadratową i liniową
 • logarytmy
 • trygonometrię
 • ciągi arytmetyczne
 • procenty
 • wartość bezwzględna
 • układy równań
 • zbiory
 • geometrię przestrzenną i analityczną
 • rachunek prawdopodobieństwa
 • potęgi i pierwiastki
 • rachunek prawdopodobieństwa.

Warto wiedzieć, że w formule 2023 na maturze z matematyki ograniczono zadania na dowodzenie, na dowód geometryczny, wzorów skróconego mnożenia dla potęg trzecich, wielomianów, stereometrii, brył obrotowych. Jeśli szukacie przecieków na maturę, to musimy Was zmartwić. To jakie zadania będą w tegorocznych arkuszach jest tajemnicą. Absolwenci szkół średnich poznają je dopiero wtedy, gdy wybije godzina 9:00 w poniedziałek 8 maja. Uważajcie także na oszustów, którzy coraz częściej publikują w sieci maturalne przecieki dostępne za opłatą - to ściema!

ZOBACZ TAKŻE: Przykładowa matura ustna z polskiego 2023 - pytania jawne, wypowiedzi, gotowce

Szybka powtórka z lektur do egzaminów.

Posłuchaj podcastu ze streszczeniami:

Listen to "Tango - Sławomir Mrożek - streszczenie i opracowanie lektury" on Spreaker.