pogoda

i

Autor: canva.com

Prognoza pogody na lipiec 2022 - będą upały czy ochłodzenie? Czeka nas miesiąc ze zmienną pogodą!

2022-07-12 14:47

Lipiec to miesiąc, który kojarzy się wszystkim z wakacjami i oczywiście gorącym latem. Czy po upalnym czerwcu, szykuje się również upalny i pogodny lipiec? Jeśli zastanawiacie się, jaka pogoda prognozowana jest przez synoptyków właśnie na ten miesiąc, sprawdźcie szczegóły w poniższym artykule.

Pogoda na lipiec 2022 ciekawi wiele osób, które wybierają się na wakacyjny odpoczynek i nie tylko. Jaka będzie pogoda w lipcu? Będzie upalnie, czy jednak słońce da nam trochę oddechu po czerwcowym skwarze? Synoptycy z Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej opierając się na modelu CFS, opublikowali długoterminową prognozę pogody na lipiec 2022. Wynika z niej, że po upalnym czerwcu, na wszystkich czeka dosyć ciepły miesiąc, jednak czasami pogoda może płatać figle. Co to właściwie oznacza? Zderzające się ze sobą ciepłe i chłodniejsze masy powietrza, mogą sprowadzić nad Polskę gwałtowne burze i ulewy.

MiłyPan, Defis i Topky dają czadu na antenie Radia SuperNova. Prapremiera hitu Jeden taniec jedna noc

Pogoda lipiec 2022 - jaka będzie pogoda w lipcu?

Zgodnie z prognozami synoptyków, lipiec 2022 w przeważającej części kraju zapowiada się pogodnie. Zdecydowanie najcieplej będzie na początku miesiąca, ponieważ czerwcowy upał utrzyma się na prawie równym poziomie, natomiast w niektórych częściach kraju temperatura powietrza może osiągnąć nawet 37 stopni Celsjusza! Sytuacja zmieni się od około 5 lipca do połowy miesiąca. Właśnie w tym czasie powinno być mniej upalnie, jednak wakacyjna aura wciąż będzie odczuwalna. Temperatura w kraju utrzyma się powyżej 20 stopni Celsjusza. Zaskoczeniem będzie jednak druga połowa miesiąca. Upał do nawet 35 stopni Celsjusza powróci, ale nie zabraknie też chłodniejszych mas powietrza, które będą naprzemiennie z ciepłymi nasuwać się nad Polskę. Co to oznacza w praktyce? Masy ciepłego i chłodniejszego powietrza mogą doprowadzić do powrotu niespokojnej pogody. Przy takim zderzeniu jest duża szansa, że będą tworzyć się gwałtowne burze z gradem, a także silny wiatr.

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza pogody na wakacje 2022 - jaka będzie pogoda nad morzem i w górach?

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?