ZGNIŁY WYŻ uderzy w Polskę. Kraj podzielony na dwie strefy. Ogromna zmiana w pogodzie!

i

Autor: Pixaby ZGNIŁY WYŻ uderzy w Polskę. Kraj podzielony na dwie strefy. Ogromna zmiana w pogodzie!

ZGNIŁY WYŻ uderzy w Polskę. Kraj podzielony na dwie strefy. Ogromna zmiana w pogodzie!

2022-01-24 9:27

Ostatnie dni w pogodzie minęły nam pod znakiem opadów śniegu, mocnych podmuchów wiatru oraz mrozów. Czeka nas jednak spora zmiana! W Polskę uderzy zgniły wyż. Co to dokładnie oznacza? Czytajcie więcej w naszym materiale.

Prognoza pogody na koniec stycznia. Zgniły wyż nad Polską

Intensywne opady śniegu, ujemna temperatura oraz mocniejsze porywy wiatru - tak w skrócie wyglądała w ostatnim czasie pogoda w Polsce. Zyskały przede wszystkim na tym dzieci, które obecnie mają zimowe ferie. Taka aura utrzyma się jeszcze w poniedziałek i wtorek, ale we wschodniej części Polski. Tam utrzyma się zimowa aura. Temperatura w nocy spaść może nawet do -20 stopni Celsjusza.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na zachodzie kraju. Gruba warstwa chmur przyniesie tam głównie opady deszczu, także marznące, które będą powodować gołoledź. Temperatura utrzymywać się będzie powyżej 0 stopni - zarówno w dzień, jak i w nocy.

Akcja strażaków na Saskiej Kępie w Warszawie

Prawdziwej zmiany pogody możemy spodziewać się w środę. Wszystko za sprawą zgniłego wyżu, który obejmie cały kraj. W całej Polsce temperatura utrzymywać się będzie na plusie. Możemy też spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Świeża warstwa białego puchu pojawi się tylko w górach.

Powrotu bardziej zimowej aury możemy spodziewać się na początku lutego.

Czym jest zgniły wyż?

Czym jest zgniły wyż? Jak podaje Grzegorz Zawiślak - Polisj Storm Chaser na swoim profilu na Facebooku:

Wiąże się to z rozwojem tzw. inwersji termicznej, polegającej na wzroście, a nie klasycznym spadku temperatury powietrza wraz z wysokością w danej warstwie dolnej troposfery. W rezultacie pod warstwą inwersyjną dochodzi do silniejszej akumulacji wilgoci, która z kolei objawia się pochmurnymi, mglistymi warunkami pogodowymi - zarówno z opadami mżawki, deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i śniegu, miejscami z tendencją do zamarzania i tworzenia gołoledzi.

Jak dodaje, wysokie ciśnienie będzie miało wpływ na nasze samopoczucie. Spodziewajmy się bólów głowy, rozdrażnienia oraz senności.

Pensje w sieciach handlowych 2022. Ile zarobić można w Lidlu, Biedronce, Netto?

Źródło: ZGNIŁY WYŻ uderzy w Polskę. Kraj podzielony na dwie strefy. Ogromna zmiana w pogodzie!