ludzie

i

Autor: pixabay.com

Prognoza pogody majówka 2023. Czy długi weekend będzie ciepły?

2023-04-28 9:45

Czy na majówkę 2023 będzie ciepło? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która bardzo chciałaby wykorzystać wolny weekend w pełni. Wyprawa rowerowa, grill ze znajomymi, spływ kajakowy, wylegiwanie na plaży i wiele innych aktywności, do których oczywiście potrzeba dobrej pogody. Czy taka będzie w majówkę? Sprawdźcie!

Jaka będzie majówka 2023? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która liczy na błogi odpoczynek i aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Tegoroczna majówka układa się w kalendarzu wręcz perfekcyjnie, a zaledwie kilka dni urlopu sprawią, że będzie jeszcze dłuższa. Zamiast dwóch dni wolnych 1 i 3 maja, może zrobić się wolny cały tydzień, a wszystko za sprawą tego, że 1 maja wypada w kalendarzu w poniedziałek. Co roku każdy Polak ma na ten czas ambitne plany. Grill ze znajomymi, kajaki, wypad na rowery, wycieczki po górach, odpoczynek nad brzegiem morza lub prace w ogródku. Do takich aktywności potrzebna jest oczywiście dobra pogoda, bo bez niej ani ruszy! Czy w maju będzie ciepło? Jaka będzie pogoda na majówkę 2023? Synoptycy nie mają złudzeń.

ZOBACZ TAKŻE: Bocian w locie - co to znaczy? Przesądy z bocianami

Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta

Pogoda na majówkę 2023. Czy będzie ciepło?

Jaka będzie pogoda na majówkę 2023? Pierwsze prognozy są już znane! Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, maj będzie miesiącem ciepłym z temperaturami i opadami w granicach normy wieloletniej. Na przełomie kwietnia i maja temperatura nie przekroczy granicy 20 stopni Celsjusza. Szacuje się, że długi weekend który rozpocznie się już w sobotę 29 kwietnia rozpocznie się od temperatury w granicach od 12-13 stopni. Następnego dnia w niedzielę 30 kwietnia, termometry mają pokazać od 12 do 14 stopni Celsjusza, z tym że najchłodniej ma być w województwie podlaskim i pomorskim. Niestety początek majówki nie będzie taki kolorowy. Prognoza pogody mówi, że w poniedziałek 1 maja termometry wskażą podobne wartości jak w niedzielę, z tym że należy spodziewać się opadów deszczu - poza województwem wielkopolskim, lubuskim i zachodnio-pomorskim. Wtorek 2 maja będzie podobny, natomiast najcieplejszym dniem majówki będzie środa 3 maja. Tego dnia termometry mogą pokazać nawet 15 stopni Celsjusza i nie powinny wystąpić wtedy opady deszczu. Pamiętajmy jednak, że pogoda lubi płatać figle i długoterminowa prognoza na majówkę 2023 może się nie sprawdzić.

ZOBACZ TAKŻE: Ile trwa majówka 2023? Długi weekend ucieszy Polaków!