Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Profesjonalna sesja ślubna zrobiona smartfonem? [WIDEO]

2022-05-11 15:37

Młode pary, szykując się do ślubu dużo czasu poświęcają na wybór osoby, która utrwali ten wyjątkowy dla nich moment na zdjęciach. Wynajęcie profesjonalnego fotografa nie jest tanie, ale własny ślub jest jedną z okazji, podczas których warto zainwestować w jego obecność na ceremonii. Czy można zrobić profesjonalną sesję ślubną smartfonem? Sprawdźcie sami!

Sesja ślubna zrobiona smartfonem!

Autorem nietypowej sesji ślubnej jest fotograf ślubny Jason Vinson. Podczas „tradycyjnych” zleceń pracuje na profesjonalnym sprzęcie fotograficznym. Vinson jest również youtuberem, który pokazuje techniki fotografii na swoim kanale, ostatnio testował on najnowszy smartfon Sony, możliwości aparatu w smartfonie spodobały się mu na tyle, że postanowił wykorzystać go w komercyjnym zleceniu ślubnym.

Klienci, którym zaproponował sesjsę ślubną ze smartfona byli zaskoczeni, ale ostatecznie zgodzili się na to dosyć nietypowe rozwiązanie, zwłaszcza że fotograf robił zdjęcie smartfonem wyposażonym w dodatkowe akcesoria fotograficzne (np. zewnętrzne oświetlenie i modyfikatory światła). Zdjęcia ślubne zostały też podane późniejszej obróbce. Czy jakość zdjęć była zadowalająca możecie przekonać się sami w zamieszczonym poniżej materiale wideo. Na filmie autor zdjęć zamieścił slideshow pokazujący materiał zdjęciowy ze ślubu, który wykonał komórką.Zdaniem fotografa eksperyment był ciekawym doświadczeniem, ale nikomu nie poleca porzucania profesjonalnego sprzętu foto na rzecz smartfona. Wniosek jest jeden, niezależnie od tego jak dobry jest fotograf, to sprzęt, którego będzie używał na ceremonii jest równie ważny i póki co żaden telefon komórkowy nie potrafi w pełni sprostać wymaganiom nowożeńców. Chociaż same zdjęcia wykonane przez Vinsona są ciekawe i w niezłej jakości to nadal warto dopilnować by nasz ślubny fotograf przyszedł na ceremonię z czymś więcej, niż smartfonem.

Źródło: Profesjonalna sesja ślubna zrobiona smartfonem? [WIDEO]