Telefon komórkowy

i

Autor: fot. Pexels/Pixabay

Próbował oszukać na "pracownika banku". Policjanci opublikowali SZOKUJĄCE nagranie!

2021-09-16 7:38

Fałszywy pracownik banku próbował oszukać 26-latkę. W ten sposób chciał wyłudzić od niej pieniądze. Prosił, żeby zainstalowała specjalną aplikację. Oszust został nagrany, a policja liczy na rozpoznanie jego głosu!

Oszuści ostatnimi czasy wykazują się ogromną kreatywnością. Nabieranie ofiar metodami "na policjanta" czy "na wnuczka" na niewielu robi już wrażenie. Tych sposobów zrobiło się wiele, a jednym z nich jest - oszustwo "na pracownika banku", którego ofiarą padła 26-letnia mieszkanka Piaseczna. 

Mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku. Był bardzo zaniepokojony - co słychać na nagraniu - i próbował wmówić kobiecie, że jej środki na koncie są zagrożone. 

Oszust wymuszał zainstalowanie aplikacji tak zwanego "zdalnego pulpitu", a to grozi utratą pieniędzy.

Jak podał nadkomisarz Jarosław Sawicki, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie opublikowali w czwartek nagranie rozmowy, którą odbyła 26-letnia mieszkanka Piaseczna z oszustem.

"Mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku zaniepokojony, jak słychać na nagraniu, wykrytą przez bank podejrzaną transakcją na jej koncie"

By jej zapobiec, złodziej instruuje klientkę i przekonuje, że połączy ją z działem technicznym. Jednak by to zrobić, przekazuje jej nazwę aplikacji, którą koniecznie musi teraz zainstalować. Słychać w jego głosie stres, niepewność i... specyficzny akcent! 

"W tym przypadku mieszkanka Piaseczna nie dała się oszukać i sama ostrzega dziś innych przed oszustami wymuszającymi instalację aplikacji tzw. zdalnego pulpitu"

- wskazał policjant. 

Przypomniał, aby w podobnej sytuacji natychmiast się rozłączyć i osobiście skontaktować się ze swoim bankiem. W czwartek Komenda Stołeczna Policji opublikowała całe nagranie z próby oszustwa.

Osoby, które rozpoznają głos - proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Oddała oszustom 30 tyś. zł, które syn odkładał na mieszkanie
Źródło: Próbował oszukać na "pracownika banku". Policjanci opublikowali SZOKUJĄCE nagranie!