Block

i

Autor: pixabay.com / instagram.com/culperprecision/ Block

Prawdziwy pistolet imituje klocki LEGO - producent kultowej zabawki oburzony!

2021-07-21 7:00

Klocki LEGO, jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie, kojarzy się z rozwijaniem wyobraźni, kreatywnością i bezpieczną zabawą. Nie powinna więc dziwić reakcja duńskiej firmy na produkt amerykańskiego przedsiębiorstwa, które prawdziwy pistolet upodobniło do słynnych klocków. Więcej na ten temat w artykule.

LEGO to obecnie największy na Świecie producent zabawek. Istniejące od prawie 90 lat duńskie przedsiębiorstwo stworzyło zabawkę, którą znają wszyscy. Popularność klocków LEGO jest ogromna nie tylko wśród dzieci, ale też dorosłych, z myślą o których przygotowywane są specjalne kolekcjonerskie zestawy liczące niekiedy po kilka tysięcy elementów. Równie częste są nawiązania do Duńskiego produktu. Kształty kolorowych klocków imitują meble, biżuteria czy przedmioty codziennego użytku. Dotychczas nikt nie wpadł jednak na pomysł, by do LEGO upodobnić prawdziwą broń palną! Zrobiła to amerykańska firma Culper Precision. Na swojej stronie i w mediach społecznościowych zaprezentowała model pistoletu marki Glock, który został przerobiony tak, by wyglądał, jakby był zbudowany z klocków. Do słynnej zabawki nawiązuje nawet jego nazwa - Block. To oburzyło firmę LEGO.

Polscy sportowcy oprowadzają nas po ogromnej stołówce w wiosce olimpijskiej

LEGO zażądało zaprzestania produkcji

LEGO, które często podkreśla, że przyświecającymi mu wartościami jest przyjaźń, szacunek dla innych i pokój, oburzył fakt, że do ich zabawki upodobniono prawdziwą broń. Firma zażądała od Culper Precision zaprzestania produkcji kontrowersyjnego pistoletu.

Firmę zaczęły też krytykować organizacje działające na rzecz kontroli dostępu do broni w USA podkreślając, że tworzenie takich imitacji to działanie wysoce nieodpowiedzialne. Żądanie LEGO okazało się skuteczne - pistolet zniknął z oferty Culper Precision. Firma podała, że zdecydowała się na to po konsultacji z prawnikami.

Źródło: Prawdziwy pistolet imituje klocki LEGO - producent kultowej zabawki oburzony!