Lekcje w szkołach WYDŁUŻONE od 4 maja

i

Autor: pixabay Lekcje w szkołach WYDŁUŻONE od 4 maja / Zdjęcie ilustracyjne

Powrót do szkół 2021 - kto wraca w trybie hybrydowym, a kto w stacjonarnym?

2021-04-30 12:48

Powrót do szkół 2021 zbliża się wielkimi krokami dla wszystkich uczniów! Po najnowszej konferencji prasowej, minister edukacji podał daty powrotu do nauki w trybie stacjonarnym. Kiedy dokładnie i kto wraca do szkoły w pierwszej kolejności? Którzy uczniowie będą uczyć się hybrydowo, a którzy codziennie będą uczęszczać do szkoły? Wyjaśniamy poniżej!

Powrót do szkół 2021 już za moment będzie normalnością. Podczas najnowszej konferencji prasowej, minister edukacji Przemysław Czarnek w końcu podał konkretne daty powrotu do szkół. Mimo wszystko wielu uczniów oraz rodziców nadal czuje lekkie zdezorientowanie. Ciągła zmiana obostrzeń sprawiła, że już wszyscy nieco pogubiliśmy się w funkcjonującym w danym czasie systemie. Maj będzie miesiącem, w którym rząd postanowił poluzować nałożone wcześniej obostrzenia w tym powrót do nauki stacjonarnej. Przypomnijmy, że już od dłuższego czasu szkoły nie funkcjonowały, a nauka uczniów odbywała się w systemie zdalnym.

Temat edukacji wracał do nas jednak niczym bumerang i teraz wszystko zaczyna już się rozjaśniać w tej kwestii. Kiedy do szkół wracają uczniowie? Kto wraca w pierwszej kolejności? Jakie klasy będą uczyć się w trybie hybrydowym, czyli będą chodzić do szkoły naprzemiennie, a kto będzie chodził do placówki szkolnej codziennie? Daty i dokładne rozporządzenia związane z nauką od ministra edukacji znajdziecie poniżej.

Sonda
Tęksnisz juz za szkołą?

Powrót do szkół 2021 - kto stacjonarnie, kto hybrydowo? 

Powrót do szkół 2021 dla wszystkich uczniów nastąpi lada dzień! Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych powrócą do nauki w trybie stacjonarnym już od 4 maja 2021 roku. Z kolei od 15 maja w trybie hybrydowym będą uczyć się uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Natomiast od 29 maja nastąpi już powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Źródło: Powrót do szkół 2021 - kto wraca w trybie hybrydowym, a kto w stacjonarnym?