Potężne ciepło w Polsce we wrześniu 2023. Tego dnia uderzy fala gorąca!

i

Autor: GERARD/REPORTER / EAST NEWS Potężne ciepło w Polsce we wrześniu 2023. Tego dnia uderzy fala gorąca!

PROGNOZA

Potężne ciepło w Polsce we wrześniu 2023. Tego dnia uderzy fala gorąca!

2023-09-15 10:14

Ciepło w Polsce we wrześniu 2023 pozwoli na ostatnie naładowanie akumulatorów przed nachodzącą jesienią! Będzie można zrobić ostatniego grilla, wybrać się na rowerowy wypad za miasto, czy chociażby iść na piknik z ukochaną połówką. Kiedy zaplanować wolne, by korzystać ze słońca? Najnowsza prognoza pogody do sprawdzenia na naszej stronie!

Spis treści

  1. Potężne ciepło w Polsce 2023 - kiedy?
  2. Potężne ciepło w Polsce 2023 - gdzie?

Potężne ciepło w Polsce 2023 zostało potwierdzone przez europejskich ekspertów od pogody. Jednocześnie wskazują, że to najcieplejszy wrzesień od kilkudziesięciu lat. Pierwsza połowa miesiąca była słoneczna, ciepła, a także bezdeszczowa. Na początku trzeciego tygodnia odnotowano temperatury od 29 do 34 stopni Celsjusza i mogliśmy poczuć się, jakby był lipiec. Na czwarty tydzień zapowiedziano ochłodzenie i przelotne opady deszczu, ale tylko w kilku województwach. Nieznacznie popadać ma w centrum, na północy oraz na wschodzie naszego kraju. A później? Powrót bardzo wysokich, jak na ten miesiąc temperatur. Zdaniem meteorologów na termometrach zobaczymy 26, a nawet 28 stopni Celsjusza.

Holy Molly i Vamero rozruszają was tej jesieni! Oto ich "Shake It Till You Make It"

Potężne ciepło w Polsce 2023 - kiedy?

W ciągu dnia dużo słońca oraz wysokie temperatury, ale już po godzinie 18:00 robi się chłodno. W związku z zimnymi, gdy słupek rtęci wskazywał 9 stopni Celsjusza wieczorami, wiele osób zaczęło się zastanawiać, jaka będzie zima 2023/2024, ale na razie nie wolno sobie tym zaprzątać głowy. Nadchodzą bardzo ciepłe dni, z których musicie skorzystać. Będzie jeszcze cieplej niż było w ciągu ostatnich dni. Uderzenie gorąca spodziewane jest 17 oraz 18 września. Wtedy na termometrach zobaczycie nawet 28 stopni Celsjusza w cieniu. Później znów chwilowe ochłodzenie z temperaturami 21-23 stopnie Celsjusza i znów powrót gorąca. Dokładniej 24, 25 i 26 września temperatury od 25 stopni Celsjusza wzwyż.

Potężne ciepło w Polsce 2023 - gdzie?

W zasadzie ciężko jest wskazać miasto, w którym nie będzie gorąco. Temperatury sięgające 28 stopni Celsjusza w cieniu spodziewane są w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Rzeszowie, Białymstoku, czy we Wrocławiu. Łatwiej jest wskazać miejsca, w których nie będzie tak dużego uderzenia ciepła. Mieszkańcy Gdańska i okolicznych nadmorskich miejscowości zobaczą na termometrach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Spodziewane są też przelotne opady deszczu.

Jaka będzie zima 2023/2024 w Polsce? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? [PROGNOZA]

Źródło: Potężne ciepło w Polsce we wrześniu 2023. Tego dnia uderzy fala gorąca!