ksiądz

i

Autor: Canva

Kościół

Poprosiła księdza o paragon za wydanie świadectwa chrztu. Ten stwierdził, że to skandal

2023-09-19 14:58

Temat kościoła i księży jest kontrowersyjny. Często jest również powodem wielu dyskusji, w których wymieniamy się doświadczeniami chociażby z kapłanami. Swoją historią podzieliła się na Twitterze mieszkanka Dolnego Śląska. Opublikowała wpis o niecodziennej sytuacji przy wydawaniu świadectwo chrztu. O co dokładnie chodziło?

Dość popularną praktyką wśród kapłanów jest żądanie zapłaty za wydanie m.in. świadectwa chrztu. Część z nas z pewnością miała taką sytuację, że musiała pójść do swoje parafii po dokument i dostała wiadomość o cenie. Pani Beata podzieliła się w internecie swoją historią z zakrystii, gdy przyszła po takie zaświadczenie. 

Poprosiła księdza o paragon. Ten stwierdził, że to skandal

Na platformie X (dawniej Twitter) pojawił się pewien wpis. Kobieta opowiedziała o kontrowersyjnej sytuacji, jaka ją spotkała podczas rozmowy z księdzem. Wspomina we wpisie, że została ochrzczona w małej miejscowości na Dolnym Śląsku, a gdy zadzwoniła do parafii o wydanie świadectwa chrztu rozmowa potoczyła się niespodziewanym torem. 

Ksiądz zażądał zapłatę, a pani Beata zrozumiała to. Problem okazał się jednak w momencie, kiedy kobieta poprosiła o paragon. Duchowny stwierdził, że jej pytanie to skandal. Internautka dodała, że nadal wierzy w Boga, jednak po tak absurdalnej sytuacji nie wierzy już w księży. 

Sprzedają zaświadczenia do chrztu w internecie. Cena - 100 zł

Nie tylko pani Beata podzieliła się swoim doświadczeniem ze zdobyciem świadectwa chrztu. Pewna internautka dodała na portalu X (dawniej Twitter) zrzut ekranu z toruńskiej grupy ogłoszeniowej na Facebooku. Możemy zobaczyć na zdjęciu, że pewna osoba proponuje zaświadczenie dla rodziców chrzestnych do chrztu.

Sam taki dokument kosztuje 100 zł, jednak osoba wystawiająca ogłoszenie dodała, że istnieje również możliwość dokupienia potwierdzenia spowiedzi w kwocie 50 zł

„Noc na Alasce” – Sylwia Kubik

Wrocławscy "mistrzowie parkowania". W tych miejscach nie spodziewasz się samochodu

Źródło: Poprosiła księdza o paragon za wydanie świadectwa chrztu. Duchowny stwierdził, że to skandal