Polak na Maderze wyszedł podbiegać i zaginął. Trwają poszukiwania Michała Kozka

i

Autor: Facebook.com/ Zaginieni Cała Polska Polak na Maderze wyszedł podbiegać i zaginął. Trwają poszukiwania Michała Kozka

Polak na Maderze wyszedł podbiegać i zaginął. Trwają poszukiwania Michała Kozka

2021-07-23 8:54

Nadal trwają poszukiwania Polaka - Michała Kozka, który dwa tygodnie temu zaginął na Maderze. Na wyspę pojechał wraz ze swoją rodziną. Wyszedł pobiegać i ślad po nim zaginął. Brat 35-latka zapowiedział, że nie zamierza wyjeżdżać z Portugalii, dopóki go nie odnajdzie.

35 - letni polski turysta, na co dzień mieszkający w Szwajcarii, zaginął 7 lipca 2021 r. na Maderze, gdzie spędzał wakacje z żoną i 5 - letnią córeczką. Mężczyzna jest zapalonym biegaczem. Pojechał na wieczorny trening biegowy i ślad po nim zaginął. Na portugalskiej wyspie obecnie przebywa brat zaginionego i szuka tropów. W poszukiwaniach pomagają także ochotnicy. Cała sprawę relacjonuje już portugalska telewizja.

- Nie zamierzam wracać, dopóki nie odnajdę brata - powiedział Christopher Kozek dziennikowi "Diario de Noticias".

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu Zaginieni Cała Polska, mężczyzna udał się z rodziną na urlop na Maderę. Zatrzymali się w hotelu Savoy Saccharum Resort & Spa w portugalskiej miejscowości Calheta. W środę 7 lipca pan Michał wyszedł z hotelu około godziny 18:00 żeby pobiegać - taksówką dojechał na koniec wyznaczonej trasy, czyli w okolicę ratusza przy Porto Moniz. Stamtąd miał wrócić pieszo do hotelu, jednak nigdy do niego nie dotarł.

Christopher Kozek podkreślił w rozmowie z ZAP.aeiou, że jego brat był doświadczonym biegaczem, który niedawno ukończył ultramaraton. Jego zdaniem rzeźba terenu trasy, którą miał przebiec mężczyzna, może nastręczać trudności w poszukiwaniach, nawet tych przy użyciu dronów. Mimo tego cały czas szuka śladu brata.

Portal Gazeta.pl potwierdził, że o zaginięciu 35-letniego Polaka zostały poinformowane polskie służby dyplomatyczne. Biuro rzecznika prasowego MSZ przekazało, że Wydział Konsularny Ambasady RP w Lizbonie został poinformowany o zaginięciu Polaka. - Konsul niezwłocznie nawiązał kontakt z osobą odpowiedzialną za akcję poszukiwawczą oraz z regionalnym dowództwem policji - powiedział rzecznik. Sekretarz Generalny rządu Madery ds. Zdrowia i Ochrony Cywilnej zapewnił natomiast, że w poszukiwania zaangażowane zostały "wszelkie możliwe środki".

Niestety, zeznania miejscowego taksówkarza nie pomagają w niczym portugalskiej policji. Na chwilę obecną, nie ma żadnego tropu, który wskazywałby, co mogło się stać z zaginionym Polakiem.

Rysopis zaginionego Michała Kozka:

  • wzrost: 182 cm,
  • waga: około 75 kg,
  • oczy: niebieskie,
  • włosy: szatyn
  • mężczyzna ubrany był w strój sportowy do biegania.
Raport z Anteny 22.07 godz.10
Źródło: Polak na Maderze wyszedł podbiegać i zaginął. Trwają poszukiwania Michała Kozka