grill, majówka

i

Autor: pixabay.com

Pogoda na majówkę 2022 - deszcz czy słońce? Czym zaskoczy nas początek miesiąca?

2022-04-29 14:51

Majówka za pasem, a pogoda w ostatnich dniach nie napawa optymizmem. Jaki będzie w takim razie długi weekend? Czy pierwsze dni miesiąca zaskoczą nas promiennym słońcem, czy jednak będzie pochmurnie i deszczowo? Sprawdźcie długoterminową prognozę pogody na majówkę 2022 i zaplanujcie sobie wolny czas.

Długoterminowa prognoza pogody na majówkę 2022 interesuje wiele osób. Dlaczego? Powód jest oczywisty! Każdy chce odpocząć w sprzyjających warunkach atmosferycznych, korzystać z uroków wiosny na całego, a także zaplanować sobie wolny czas. W tym roku długi weekend majowy pod względem daty w kalendarzu, wypada bardzo dobrze. Bowiem odpoczywać będziemy już od soboty 30 kwietnia do 3 maja włącznie. Więcej szczęścia mają jednak uczniowie szkół ponadpodstawowych, ponieważ majówka przedłuży się im aż do niedzieli 8 kwietnia. To wszystko przez matury ich starszych kolegów i koleżanek, które rozpoczynają się już w środę 4 maja. Jaka będzie pogoda w pierwszych dniach maja? Będzie to ciepły długi weekend, czy jednak pochmurny i deszczowy?

ZOBACZ TAKŻE: Sławomir i jego Miłość w Zakopanem po francusku. Obok tej wersji nie da się przejść obojętnie!

Masters (Szybkie Pytania)

Pogoda na majówkę 2022

Jaka będzie pogoda na majówkę 2022? Niestety prognoza pogody na zbliżającą się majówkę nie wygląda w niektórych częściach Polski zbyt optymistycznie. W Gdańsku spodziewany jest deszcz, a także temperatura wahająca się od 13 do 14 stopni Celsjusza. Słońce wyjdzie w tym miejscu dopiero na koniec długiego weekendu, czyli 3 maja, a na termometrach zawita 16 stopni. Podobna sytuacja będzie również w Szczecinie, gdzie prognozowane są opady deszczu, a ostatniego dnia majówki poczujemy pierwsze oznaki lata. Na niebie zawita słońce i temperatura sięgająca do 19 stopni Celsjusza. Mieszkańcy centralnej Polski w weekend majowy będą mieli dosyć korzystną temperaturę wahającą się od 14 do 16 stopni Celsjusza. W niedzielę spodziewane są opady deszczu, w poniedziałek jedynie zachmurzenie, natomiast we wtorek 3 maja zza chmur będzie przebijać się słońce. Podobna sytuacja będzie w województwie lubelskim jednak z małym wyjątkiem, bowiem 1 maja spodziewane są przelotne burze.

Najchłodniejsza majówka będzie jednak w górach. W Zakopanem temperatura może wahać się od 10 do 14 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się także opadów deszczu i dużego zachmurzenia. Pamiętajmy jednak, że każda długoterminowa prognoza pogody lubi płatać figle, dlatego wszystko może zmienić się nawet z dnia na dzień.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy 2 maja jest wolny od pracy i szkoły? Kto ma wolne w 2022 roku?

Sonda
Jakie masz plany na majówkę?

O ciekawych miejscach na majówkę dowiesz się z podcastu Muzyka za przewodnika. Posłuchaj.

Listen to "Muzyka za przewodnika" on Spreaker.