pogoda, lato

i

Autor: pixabay.com

Pogoda na Boże Ciało 2023 wielkim zaskoczeniem. Padnie rekord temperatury!

2023-06-08 8:17

Boże Ciało już w czwartek 8 czerwca. W związku z tym wiele osób planuje wypady nad jezioro, grillowanie ze znajomymi i wycieczki rowerowe. Jeszcze inni biorą wolne w piątek, by cieszyć się długim weekendem. Jaka pogoda będzie na Boże Ciało? Okazuje się, że czeka nas prawdziwy upał.

Prognoza pogody na Boże Ciało zastanawia wiele osób. Jaka będzie pogoda w czwartek 8 czerwca? Boże Ciało to święto Ciała i Krwi Chrystusa i przypada zawsze na jedenasty dzień po Zielonych Świątkach. To zawsze dobra okazja, aby zrobić sobie długi weekend, bowiem czwartek zawsze jest dniem ustawowo wolnym, a w piątek można poprosić szefa o dzień wolny w pracy. Wielu Polaków w Boże Ciało wybiera się do kościoła i na uroczystą procesję ulicami miasta. Dziewczynki sypią kwiaty, chłopcy niosą wielki różaniec, a wierni modlą się i śpiewają pieśni. Jeszcze inni wybierają tego dnia błogi odpoczynek. Wypad nad jezioro, grill na działce, wycieczki rowerowe lub zwiedzanie okolicznych miejscowości. Jaka pogoda będzie w Boże Ciało? Czy Polacy mogą liczyć na ciepły długi weekend? Mamy prognozę pogody na Boże Ciało i długi weekend. 

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2023 - co symbolizują gałązki brzozy przy ołtarzach? To nie tylko tradycja!

Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta

Pogoda na Boże Ciało 2023

Pogoda na Boże Ciało 2023 zaskoczy niejedną osobę. Okazuje się, że od rana będzie naprawdę ciepło! Synoptycy nie mają wątpliwości, tego dnia żar poleje się z nieba. Na termometrach pojawi się nawet 28 stopni na plusie, co stanowi najwyższe w tym roku wartości. Niestety taka aura może powodować burze, których można spodziewać się w rejonie karpackim.

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie jest burza? Mapa burzowa w Polsce, ostrzeżenia pogodowe

Pogoda na długi weekend czerwca

Jaka będzie pogoda na długi weekend 8-11 czerwca? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie niejedna osoba, która wzięła wolny piątek i chce odpoczywać aż cztery dni. Okazuje się, że najcieplejszym dniem będzie właśnie Boże Ciało. W kolejnych dniach zapowiadane jest lekkie ochłodzenie, zachmurzenie i opady deszczu. W sobotę miejscami prognozowane są nawet burze - szczególnie na wschodzie kraju. Najchłodniej będzie w okolicach Zakopanego i Karpacza. Tam temperatura w długi weekend nie przekroczy 19 stopni Celsjusza.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?