Pogoda. Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024? Od tego dnia zrobi się gorąco!

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News/EAST NEWS Pogoda. Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024? Od tego dnia zrobi się gorąco!

POGODA

Pogoda. Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024? Od tego dnia zrobi się gorąco!

2024-04-22 14:32

Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024? Jaka pogoda w maju i czym zaskoczy nas jeszcze kwiecień? Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że przed nami sporo ciepłych dni, a co więcej chłód, mróz i nieprzyjemny wiatr odejdą w zapomnienie. Najnowsze przewidywania są dość optymistyczne, bo na horyzoncie widać mnóstwo gorących, wiosennych dni.

Spis treści

  1. Pogoda. Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024?
  2. Pogoda. Gdzie będzie najcieplej w maju 2024?

Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024? Mnóstwo osób zastanawia się też, kiedy będzie wiosna 2024 w pogodzie, bo póki co mamy do czynienia z późną jesienią i gdyby nie zielone liście na drzewach faktycznie można się pomylić, jeśli chodzi o aktualną porę roku. Ciepło w Polsce pojawiło się niespodziewanie na koniec marca. W wielu miastach odnotowano rekordowe temperatury sięgające nawet 25 i 26 stopni Celsjusza. Meteorolodzy finalnie uznali, że cały marzec 2024 był najcieplejszy w historii pomiarów, a średnia temperatura powietrza przy Ziemi wyniosła 14 stopni Celsjusza. W kwietniu po wręcz letniej aurze nie było już ani śladu. Zrobiło się chłodno, wietrznie, deszczowo, a nawet w niektórych miejscach śnieżnie. Cały kwiecień upływa pod znakiem nieprzyjemnego mrozu, ale lada chwila znów zrobi się gorąco. Długoterminowa prognoza pogody na koniec kwietnia i początek maja 2024 nie pozostawia wątpliwości!

Jego "Ne Rozumiju" jest jednym z hitów roku. Vixen utworem "Różyczka" udowadnia swój talent!

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Pogoda. Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024?

To, kiedy będzie ciepło w Polsce najbardziej interesuje osoby, które mają dość chłodu i chcą wypocząć ogrzewając się promieniami słońca. Szczególnie teraz, gdy dni są najdłuższe w roku, więc warto je odpowiednio wykorzystać nie siedząc w domu. Ostatnie tygodnie nie sprzyjały jednak aktywności na świeżym powietrzu, ale lada chwila się to zmieni. Ciepło zacznie robić się od 27 kwietnia. Na niebie zobaczymy sporo chmur, a także dawno niewidziane słońce. W kolejnych dniach temperatury przekroczą 23 stopnie Celsjusza i będziemy mieć do czynienia z prawdziwym powrotem wiosny. Majówka ciepła z temperaturami od 21 do 24 stopni Celsjusza, jednak praktycznie w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu.

twocolors i Roe Byrne stworzyli hit wiosny 2024! "Stereo" od razu wchodzi do głowy

Długoterminowa prognoza pogoda na maj wyraźnie pokazuje, że przez cały miesiąc na termometrach będzie od 18 do 25 stopni Celsjusza. Po zachodzie słońca nagle zrobi się chłodno, a słupek rtęci na tradycyjnym termometrze pokaże średnio 10 stopni Celsjusza. W najzimniejszym momencie, a dokładniej 7, 8, 9, 10 i 11 maja wieczorem będzie od 5 do 7 stopni.

Pogoda. Gdzie będzie najcieplej w maju 2024?

Ciepło najbardziej odczują mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. W Zielonej Górze, Zgorzelcu i we Wrocławiu będzie od 17 do 24 stopni Celsjusza. W Katowicach natomiast od 16 do 23 stopni Celsjusza i praktycznie tylko na początku miesiąca opady deszczu. W stolicy termometr pokaże od 14 do 22 stopni Celsjusza, a na północy od 13 do 20 stopni. Mamy nadzieję, że długoterminowa prognoza pogody na maj 2024 ulegnie zmianie i na termometrach zobaczymy kilka stopni więcej!

Źródło: Pogoda. Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024? Od tego dnia zrobi się gorąco!