Wilanów

i

Autor: materiały prasowe

wydarzenie

Piknik na Dzień Matki i Dziecka w Wilanowie! Sprawdź co będzie się działo 25 maja na Plaży Wilanów

2024-05-15 10:25

Wesoła atmosfera, kreatywne warsztaty oraz niezapomniane koncerty – wszystko to czeka na uczestników Pikniku na Dzień Matki i Dziecka, który odbędzie się 25 maja na Plaży Wilanów. Ta jednodniowa impreza, zaplanowana od godziny 14:00 do 20:00, obiecuje mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Bogaty program, aby zapewnić rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych. Właśnie to serwuje dzielnica Wilanów! Wśród atrakcji znajdą się: warsztaty, animacje, konkursy, zjeżdżalnia, bungee, kolejka szynowa, foodtrucki, brokatowe tatuaże, malowanie buzi, plecenie warkoczyków, bańki mydlane, malowanie toreb, kącik plastyczny, zabawy ruchowe, wata cukrowa, dmuchańce oraz wiele innych.

Oprócz tego wszyscy miłośnicy muzyki i tańcabędą mogli udać się pod scenę, gdzie od godziny 18:00 zaczną się koncerty. Na scenie pojawią się utalentowani artyści:

  • LemOn
  • Sara James
  • An4tol

którzy dostarczą niezapomnianych emocji wszystkim uczestnikom. Nie zabraknie także edukacyjnej zabawy! Dla ciekawskich maluchów oraz ich rodziców przygotowano pokazy chemiczne, warsztaty i zabawy sensoplastyczne, eksperymenty z suchym lodem, gry i zabawy matematyczne oraz warsztaty z udzielania pomocy przedmedycznej. Ponadto, wszyscy chętni będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z rysunku i malarstwa dla dzieci oraz w filcowaniu na sucho. W ramach wydarzenia będzie można odwiedzić również Biblioteczną Stację Kolejową. Wczuwając się w klimat tegorocznego patrona roku - Juliana Tuwima, biblioteka przygotowała specjalne atrakcje inspirowane jego wierszami

Sara James o Szczylu, Herbucie i wyczekiwanej płycie

Stacja początkowa „Stoi na stacji lokomotywa” zaprasza do stworzenia mieniącej się wszystkimi kolorami tęczy ciuchci, która zabierze uczestników na kolejne stacje warsztatów. W pojazdach będą umieszczone sympatyczne zwierzęta, nawiązujące do bohaterów utworu poety.

Na przystanku „Halo, halo! Tutaj ptasie radio” będzie można wziąć udział w audycji pełnej melodii, gdzie ćwierkanie, szczebiotanie i gdakanie łączą się ze sobą. Uczestnicy będą mogli wykonywać bohaterów „Ptasiego radia” i cieszyć się radosną atmosferą.

Stacja docelowa „W kwiatach spotkały się ich oczy, W kwiatach przecięły się spojrzenia” to miejsce, gdzie język kwiatów nabiera szczególnego znaczenia. Na tej stacji będzie można stworzyć piękne bukiety lub kwiatowe laurki dla ukochanych Mam i dowiedzieć się, co znaczą kolory kwiatów.

Piknik na Dzień Matki i Dziecka, odbędzie się 25 maja na Plaży Wilanów. Impreza zaplanowana jest od godziny 14:00 do 20:00.