pełnia

i

Autor: canva

ZJAWISKO NA NIEBIE

Pełnia Księżyca wrzesień 2023. Kiedy jest Pełnia Plonów we wrześniu i dlaczego się tak nazywa?

2023-09-28 18:51

Fani astronomicznych zjawisk na niebie będą zachwyceni. Przed nami wyjątkowy spektakl jakim będzie niebawem Pełnia Księżyca Plonów. Co oznacza wrześniowy Księżyc? O której godzinie pojawi się na niebie? Szykuje się niesamowite widowisko od którego ciężko będzie oderwać wzrok. Sprawdźcie szczegóły.

Pełnia Księżyca we wrześniu 2023 zbliża się wielkimi krokami. Kiedy na niebie zaświeci Księżyc Plonów? Pełnie Księżyca mają to do siebie, że zachwycają za każdym razem. Ich rozmiar i blask, potrafi oczarować niejedną osobę, która na co dzień nie zwraca uwagi na takie rzeczy. Przed nami kolejna Pełnia Księżyca w 2023 roku, która będzie miała miejsce pod koniec miesiąca. Będzie to Pełnia Księżyca Plonów, nazywana także Pełnią Zbiorów. Jej nazwa odnosi się do pory roku po jesiennej równonocy, gdy zbierane są plony. Nawiązuje też do szczególnie jasnego wyglądu planety i jego wczesnego pojawiania się na niebie, co pozwala rolnikom na kontynuowanie zbiorów w nocy. Wrześniowa Pełnia Księżyca nosi także inne nazwy i są to to Pełnia Żniwiarzy, Kukurydziana lub Jęczmienny Księżyc. Kiedy i o której godzinie jest Pełnia Księżyca we wrześniu 2023? Odpowiadamy!

ZOBACZ TAKŻE: Mandat za płyn do spryskiwaczy w bagażniku. O co chodzi? Jaka jest kara?

Michał Wiśniewski - „StartUp Music? Rewelacja!”

Pełnia we wrześniu 2023 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca we wrześniu? Ta wyjątkowa chwila zbliża się wielkimi krokami. Srebrny Glob pojawi się na niebie w piątek 29 września, a jego apogeum przypadnie na godzinę 11:58. Zjawisko może być odczuwalne na kilka dni przed i kilka dni po całkowitej Pełni Księżyca. Niektóre osoby podczas wrześniowego zjawiska mogą mieć problemy ze snem. Dawniej wierzono, że gdy na parapecie postawi się szklankę pełną wody, to ta odbije blask księżyca i problemy ze snem pójdą w niepamięć. Wierzono także, gdy do takiej szklanki z wodą wrzuci się monety, a następnie wypowie się zaklęcie "Tak jak Księżyc jest pełny, tak jest pełna szklanka z wodą. Jak gwiazdy wokół ciebie świecą, tak świecą monety w wodzie. Niech błyszczą pełną miską, kruszą się garściami w kieszeniach, żebym nie znał potrzeby, smutku, biedy, żebym szedł bokiem" możemy przyciągnąć do nas pieniądze.

Przy dobrych warunkach pogodowych, wrześniowa Pełnia Księżyca będzie widoczna gołym okiem. Do lepszych obserwacji warto zaopatrzyć się w lunetę.

Sonda
Czy pełnia Księżyca wpływa na Twój sen?