Pełnia Księżyca, niebo burza

i

Autor: pixabay.com

CIEKAWOSTKI

Pełnia Księżyca lipiec 2023. Kiedy jest Burzowy Księżyc? [DATA, GODZINA]

2023-07-31 8:10

Burzowy księżyc już niebawem rozświetli nasze niebo. Przy dobrej widoczności i braku zachmurzenia będzie można oglądać lipcową Pełnię Księżyca gołym okiem. O której godzinie Srebrny Glob pojawi się na niebie? Kiedy będzie mieć swój punkt kulminacyjny? Odpowiadamy!

Pełnia Księżyca w lipcu 2023 to niesamowite zjawisko, które będzie można niebawem podziwiać na niebie. Kiedy na niebie zaświeci Burzowy Księżyc? Lato trwa w najlepsze, a wraz z nim płynie wolny czas. Młodzież ma wolne od szkoły, a dorośli odpoczywają od pracy na upragnionych urlopach. Jeszcze inni ciężko pracują, po to by niebawem ruszyć na solidny odpoczynek nad polskie morze lub w polskie góry. Dla wszystkich fanów zjawisk astronomicznych mamy niesamowitą wiadomość. W lipcu 2023 na niebie pojawi się Burzowa Pełnia Księżyca! Co właściwie to oznacza? Czy podczas Pełni Księżyca będzie burza? Nic z tych rzeczy! Burzowa Pełnia pochodzi od licznych letnich burz. Warto również wiedzieć, że lipcowe zjawisko ma także inne nazwy, takie jak Sienna Pełnia - od lipcowych zbiorów i Koźla Pełnia, której nazwa pochodzi od samców sarny, zrzucających co roku poroże, które zaczyna odrastać im właśnie w lipcu.

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Pełnia Księżyca w lipcu 2023 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca w lipcu 2023? Lipcowy srebrny glob pojawił się na niebie na początku miesiąca. W tym roku Burzowa Pełnia Księżyca wypadała w poniedziałek 3 lipca, a swój punkt kulminacyjny uzyskała o godzinie 13:40. To jednak nie koniec! W lipcu nastąpi także druga Pełnia Księżyca i będzie miała miejsce 31 lipca. Pełnia Księżyca w tym miesiącu może być odczuwalna nawet kilka dni przed, jak i kilka dni po całkowitej pełni. Niestety podczas Srebrnego Globu w całej okazałości, wiele osób może mieć problemy ze snem.

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie jest burza? Mapa burzowa w Polsce, ostrzeżenia pogodowe

Sonda
Czy pełnia Księżyca wpływa na Twój sen?