Pełnia Księżyca, Księżyc

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca w kwietniu 2023 - DATA. Kiedy jest Różowy Księżyc?

2023-04-08 14:39

Wielkimi krokami zbliża się Pełnia Różowego Księżyca. To wyjątkowe zjawisko pojawi się na kwietniowym niebie lada moment, dlatego tej daty nie można przegapić! Co oznacza Pełnia Różowego Księżyca? Czy Srebrny Glob będzie rzeczywiście różowy? Sprawdźcie najważniejsze informacje na temat kwietniowej Pełni Księżyca.

Pełnia w kwietniu 2023 zbliża się wielkimi krokami, dlatego nie można jej przegapić! Kwiecień to miesiąc, który przeplata różne pory roku. Jednego dnia świeci słońce, za chwilę pada deszcz, a w najmniej spodziewanym momencie potrafi nawet sypnąć śniegiem! Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ kwietniowa Pełnia Księżyca, nie dość że będzie zapierać dech w piersiach, to jeszcze zwiastuje prawdziwą wiosnę! Zjawisko to nosi nazwę Różowej Pełni Księżyca i wcale nie oznacza, że nasz Srebrny Glob nagle zmieni kolor na różowy. Nazwa kwietniowej Pełni ma związek z wiosną, która budzi wszystko do życia. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że dawniej pochodzący z północy Indianie, nazywali tak zjawisko ze względu na wcześnie zakwitające dzikie kwiaty o kolorze różowym. Pełnia Księżyca w kwietniu ma także inne nazwy i są to: Pełnia Kiełkującej Trawy, Jajeczna, Rybna, a nawet Pełnia Paschalna, która zwiastuje Wielkanoc.

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Pełnia Księżyca kwiecień 2023 - DATA, GODZINA

Czy dzisiaj jest Pełnia Księżyca? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto widzi na niebie świecący Srebrny Glob. Pełnia Księżyca w kwietniu 2023 zwiastuje Wielkanoc i w całej okazałości pojawi się dokładnie w czwartek 6 kwietnia o godzinie 6:35. Co ciekawe, Pełnia Różowego Księżyca może być odczuwalna nawet kilka dni przed, jak i kilka dni po całkowitej pełni.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na święta wielkanocne 2023. Czy sprawdzi się przysłowie "kwiecień - plecień"?

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?