Pełnia Księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca października 2022 - kiedy jest Pełnia Księżyca Myśliwych? [DATA]

2022-10-11 11:53

Pełnia Księżyca w październiku 2022 pozwoli nacieszyć oko niejednej osobie. Wszystko przez blask, które będzie oświetlał noc i pięknie będzie prezentował się na granatowym niebie. Kiedy jest październikowa Pełnia Księżyca? Dlaczego jej nazwa to Księżyc Myśliwych? Październik to miesiąc wyjątkowych zjawisk na niebie! Sprawdźcie szczegóły.

Pełnia Księżyca - październik 2022. Kiedy na niebie pojawi się Księżyc Myśliwych? Jeszcze nie tak dawno powitaliśmy jesień, która pogodą niestety nie zachwyca. Dni są ponure, chłodne, a także nie możemy narzekać na opady deszczu. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Niebawem na październikowym niebie pojawi się wyjątkowa Pełnia Księżyca nazywana także Księżycem Myśliwych. Co oznacza ta nazwa? Skąd się wzięła? Znamy odpowiedź! Październik to najlepszy miesiąc na polowania na utuczone po lecie jelenie i lisy, które nie są w stanie ukryć się dobrze na gołych polach. Dodatkowo Księżyc jest w tym miesiącu bardzo jasny i długo świeci na niebie, co daje polującym możliwości śledzenia zwierzyny nocą. Nazwa pojawiła się już bardzo dawno i jest związana z tradycjami naszych przodków dotyczących polowania w październiku Inne nazwy Pełni Księżyca w październiku 2022 to: Krwawy Księżyc, Księżyc Obumierających Traw, Podróży i Więdnących.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana czasu jesień 2022 - kiedy przestawiamy zegarki? Czy ostatni raz będzie zmiana czasu w Polsce?

Super Ring - Mieszkania

Pełnia Księżyca październik - kiedy jest? [DATA, GODZINA]

Kiedy jest Pełnia Księżyca w październiku? O której godzinie Srebrny Glob w całej okazałości pojawi się na niebie? Tej daty nie można przegapić Pełnia Księżyca Myśliwych nawiązująca do dawnej, jesiennej tradycji polowań, zapisała się w kalendarzu w niedzielę, 9 października 2022 o godzinie 22:54. Należy pamiętać, że wpływ tej Pełni może być odczuwany dzień przed, a nawet dzień po. Niektórzy ze względu na światło Księżyca mogą mieć problemy ze snem.

Jako ciekawostkę warto w tym miejscu dodać, że w październiku czeka na nas jeszcze jedno wyjątkowe zjawisko! Mowa o częściowym Zaćmieniu Słońca, do którego dojdzie we wtorek 25 października. Jak podaje serwis theskylive.com, w Warszawie do maksimum dojdzie o godzinie 12:23, a Księżyc przysłoni około 41 procent Słońca.

Sonda
Czy pełnia Księżyca wpływa na Twój sen?