Pełnia Księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca lipiec 2022 - kiedy i o której godzinie jest Pełnia Koźlego Księżyca?

2022-07-13 15:40

Pełnia Księżyca to wyjątkowe zjawisko, dzięki któremu każdy obserwator może nacieszyć się jego blaskiem.Wielkimi krokami zbliża się Pełnia Koźlego Księżyca, która zawita na lipcowym niebie. Kiedy i o której godzinie oglądać zjawisko? Skąd wzięła się nazwa lipcowej Pełni Księżyca? Te informacje z pewnością zaciekawią wiele osób. Sprawdźcie szczegóły.

Pełnia Koźlego Księżyca - lipiec 2022. Kiedy jest i dlaczego tak się nazywa? Fani astronomicznych zjawisk na niebie będą zachwyceni! Wielkimi krokami zbliża się lipcowa Pełnia Księżyca, która nazywana jest Pełnią Koźlego Księżyca. Skąd wzięła się ta nazwa? Historia jest bardzo ciekawa! Okazuje się, że kozły - samce sarny, zrzucają co roku swoje poroże, które zaczyna odrastać właśnie w lipcu. To jednak nie koniec. Pełnia Księżyca w lipcu, ma także inne nazwy związane typowo z tym miesiącem. Mowa o Burzowej Pełni, której nazwa pochodzi od letnich burz, a także o Sienna Pełni, która z kolei związana jest z lipcowymi zbiorami. Tej daty nie można przegapić, dlatego sprawdźcie, kiedy obserwować Pełnię Księżyca w lipcu 2022.

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza pogody na lipiec 2022 - będą upały czy ochłodzenie? Czeka nas miesiąc ze zmienną pogodą!

Wakacyjny SuperHit - lata 80

Pełnia Koźlego Księżyca - lipiec 2022 [DATA]

Kiedy jest Pełnia Księżyca w lipcu 2022? Pełnia Koźlego Księżyca pojawi się na niebie w pierwszej połowie miesiąca, a dokładnie 13 lipca o godzinie 20:38. Co ciekawe, Srebrny Glob widoczny będzie już dzień wcześniej. Przy dobrych warunkach atmosferycznych, do jego obserwacji nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Wystarczy, że wybierzemy się w miejsce w którym nie ma wysokich budynków, ani drzew.

ZOBACZ TAKŻE: Fryzury na lato 2022. Dzięki tym upięciom upały nie są straszne

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?