Paweł Korzeniowski

i

Autor: facebook.com/pawel.korzeniowski.info Paweł Korzeniowski

PAWEŁ KORZENIOWSKI - wiek, wzrost, żona, dzieci, osiągnięcia, Instagram i inne informacje o polskim sportowcu

2021-07-20 14:57

Paweł Korzeniowski to bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych polskich pływaków! Świadczą o tym jego sukcesy sportowe. Czego warto się o nim dowiedzieć? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat sportowca.

Paweł Korzeniowski - wiek, wzrost, żona, dzieci, osiągnięcia, Instagram. Między innymi takich informacji na temat polskiego pływaka poszukują internauci. Zainteresowanie jego osobą jest zrozumiałe. Korzeniowski to w końcu jeden z najbardziej utalentowanych przedstawicieli swojej dyscypliny w Polsce. Swoje umiejętności potwierdził sukcesami w kraju i za granicą. Ponadto czterokrotnie reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich. Ostatni raz w Tokio w 2021, kiedy to został też wybrany na chorążego olimpijskiej reprezentacji. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na jego temat.

Polscy sportowcy oprowadzają nas po ogromnej stołówce w wiosce olimpijskiej

Paweł Korzeniowski - wiek

Ile lat ma Paweł Korzeniowski? Sportowiec przyszedł na świat 9 lipca 1985 w Oświęcimiu. Oznacza to, że jadąc na Olimpiadę w Tokio miał 36 lat.

Paweł Korzeniowski - wzrost

Większość pływaków to ludzie bardzo wysocy. tak jest też w przypadku Polaka. Ile wzrostu ma Paweł Korzeniowski? Pływak liczy dokładnie 192 cm.

Paweł Korzeniowski - życiorys

Paweł Korzeniowski urodził się w rodzinie o sportowych tradycjach. Jego tata, Jan Korzeniowski, był bramkarzem Unii Oświęcim. Swoją dyscyplinę odziedziczył jednak po mamie Dorocie będącej pływaczką. Pływali również jego wujkowie. Debiut w mistrzostwach Polski zaliczył w wieku 13 lat, a pierwszy sukces - 2. miejsce na 200 m. stylem motylkowym - mają 14 lat. Starty seniorskie rozpoczął w 2001 roku. Po dwóch latach wywalczył pierwszy tytuł mistrza Europy juniorów na 200 m stylem motylkowym. Sukcesy z tamtego okresu dały mu prawo udziału w pierwszych w życiu Igrzyskach Olimpijskich - w 2004 pojechał na Olimpiadę do Aten. Wielkim sukcesem było złoto Na mistrzostwach świata w Montrealu w 2005 (200 m motylkiem). Kolejne lata to kolejne medale - między innymi srebra na Mistrzostwach Świata w Rzymie w 2009 i na Mistrzostwach Świata w Barcelonie 2013.

Paweł Korzeniowski - medale Mistrzostw Polski

Paweł Korzeniowski po Mistrzostwo Polski na różnych długościach i różnymi stylami sięgał aż 46 razy! Pełna lista znajduje się na stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Paweł Korzeniowski - triathlon

Kariera sportowa Pawła Korzeniowskiego to nie tylko pływanie. Uprawiał też triathlon. Konkurencję, na która składa się pływanie, kolarstwo i bieg, zaczął trenować w 2016 roku po tym, gdy zakończył karierę pływacka. Po jej reaktywowaniu odwiesił triathlon na kołek. Nie wyklucza jednak, że kiedyś wróci do tego sportu.

Paweł Korzeniowski - żona

Paweł Korzeniowski jest po ślubie. Jego żona ma na imię Marta.

Paweł Korzeniowski - dzieci

Para ma dwójkę dzieci. To synowie Marcel (2017) i Mikołaj (2019).

Paweł Korzeniowski - Facebook i Instagram

Paweł Korzeniowski ma swoje konto na Facebooku i Instagramie. W obu serwisach zamieszcza głównie zdjęcia z pływalni i hal sportowych. Jedne z ostatnich to te z wyjazdu do Tokio na Igrzyska Olimpijskie 2020.

Źródło: PAWEŁ KORZENIOWSKI - wiek, wzrost, żona, dzieci, osiągnięcia, Instagram i inne informacje o polskim sportowcu