kościół, msza święta

i

Autor: pixabay.com

MSZA ŚWIĘTA

Pasterka w telewizji. Gdzie oglądać mszę w TV i online?

2023-12-24 10:10

Pasterka to dla wielu Polaków symbol Bożego Narodzenia i nieodłączna tradycja. To uroczysta msza święta, która najczęściej odprawiana jest w nocy z 24 na 25 grudnia. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie wybrać się na mszę świętą do kościoła, możecie obejrzeć ją w telewizji lub w internecie. Z naszego artykułu dowiesz się, gdzie i o której godzinie oglądać pasterkę w 2023 roku.

Pasterka 2023 w TV i ONLINE - transmisja na żywo. Gdzie oglądać msze świętą? Zastanawia się wielu Polaków. Pasterka to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. To tradycja, ale przede wszystkim bardzo ważna uroczystość w Kościele Katolickim. Zaczyna nowy rok liturgiczny i upamiętnia narodziny Zbawiciela świata Jezusa Chrystusa w Betlejem, a także modlitwy zmierzających do stajenki pasterzy, którzy jako pierwsi oddali hołd maleństwu. Pasterka jest radosną i przede wszystkim jedną z najważniejszych mszy świętych w roku. Wiele osób zastanawia się na czym polega Pasterka. To oczywiście symbol powitania Jezusa przez wiernych. Najczęściej odbywa się o północy w nocy z 24 na 25 grudnia, chociaż niektóre parafie organizują ją nieco wcześniej bo o godzinie 22:00. Pasterka jest bardzo uroczysta i towarzyszy jej dużo śpiewu - przede wszystkim kolęd. Czytany jest także fragment Ewangelii Łukasza, ten sam, który czyta się w domu podczas Wigilii - Łk 2, 1-14.

Sonda Świąteczna - Ewelina pyta i nie błądzi #5

Pasterka w TV 2023 - TRANSMISJA, GODZINA

Gdzie oglądać Pasterkę w telewizji? Uroczysta msza święta zostanie wyemitowana na żywo w TVP1 i TVP Polonia w niedzielę 24 grudnia o godzinie 23:55 z bazyliki Ojców Franciszkanów w Katowicach. Pasterkę wyemituje także Polsat News 25 grudnia o godzinie 00:00 i będzie to transmisja na żywo ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 

ZOBACZ TAKŻE: Koncerty świąteczne w telewizji 2023. Kiedy oglądać kolędowanie w TVP, Polsacie, TVN?

Pasterka ONLINE 2023 - GDZIE OBEJRZEĆ?

Gdzie obejrzeć Pasterkę 2023 w internecie? Uroczysta msza święta będzie transmitowana na YouTube, między innymi na kanale Dominikanie Freta. Każdego roku dużym zainteresowaniem cieszy się również Pasterka w Watykanie odprawiana przez papieża. Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Stolicy Apostolskiej, uroczysta msza święta rozpocznie się w Wigilię 24 grudnia o godzinie 19:30. Pasterka z Watykanu będzie transmitowana online.