Papuga kradnie kamerę

i

Autor: Fot. screen YouTube Alex Verheul / https://www.youtube.com/channel/UCuc3n3RZ_ioaAASQA7pZIoQ Papuga kradnie kamerę

PAPUGA UKRADŁA KAMERĘ - zobaczcie, co nią nakręciła [WIDEO]

2022-02-04 13:49

Z pozoru niewinna papużka dokonała zuchwałej kradzieży kamery należącej do turystów. Brawurowa ucieczka z łupem utrwaliła się na wideo. Widać też, że ptak próbował rozebrać urządzenie na części. Nagranie znajdziecie w naszym artykule.

Chwila nieuwagi właścicieli i błyskawiczna ucieczka z łupem - to brzmi jak opis typowej kradzieży. Jedyna różnica jest taka, że w tym wypadku przestępstwo popełniła papuga! Jej zachowanie nie powinno jednak dziwić. Kea - gatunek wszystkożernej i drapieżnej papugi - jest ptakiem wyjątkowo ciekawskim i nie boi się ludzi. Te jej cechy urzekły rodzinę Verheul, która udała się na zwiedzanie Parku Narodowego Fiordland w Nowej Zelandii. By nagrać towarzyską papugę ustawili na tarasie budynku małą kamerę sportową. Trafili jednak na ptaka, który okazał się być niezwykle zuchwałym złodziejem! Kea porwała urządzenie i odleciała z nim w ustronne miejsce. Kamera cały czas była włączona, więc kradzież została dobrze udokumentowana.

Viki Gabor robi napad na serce. Odwiedziliśmy ją na planie klipu!

Złodziejka rozbiera kamerę na części

Według relacji rodziny papuga odleciała z łupem około 300 m. od tarasu, z którego porwała urządzenie. Kamery najprawdopodobniej nie udałoby się odnaleźć gdyby nie to, że ptak bardzo hałasował i nietrudno było go wyśledzić.

Po odzyskaniu sprzętu okazało się, że całe wydarzenie zostało zarejestrowane. Około 8-minutowy materiał został przycięty do 2 minut i trafił na YouTube. Obejrzeć możemy nie tylko lot ze zdobyczą, ale też to, co stało się później: kea, za pomocą swojego twardego dziobu, zaczęła kruszyć obudowę kamery. Czyżby zamierzała rozebrać ją na części? Wideo zamieszczamy poniżej.

Źródło: theguardian.com

Źródło: PAPUGA UKRADŁA KAMERĘ - zobaczcie, co nią nakręciła [WIDEO]