sklep, zakupy

i

Autor: canva

ZAKUPY W NIEDZIELĘ

Otwarte sklepy w niedzielę 24 września. Gdzie zrobić zakupy i w jakich godzinach czynne są sklepy?

2023-09-24 10:53

Od kilku lat w naszym kraju ciężko jest zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia. Wszystko przez specjalną ustawę o zakazie handlu, która weszła w życie w 2018 roku. Czy będą otwarte sklepy 24 września? Gdzie i w jakich godzinach będzie można zrobić tego dnia zakupy? Odpowiadamy.

Czy 24 września zrobimy zakupy? Odpowiadamy. Handel w niedziele od 2018 roku jest znacznie ograniczony, a wszystko przez specjalną ustawę, która mówi że zakupów nie zrobimy nie tylko w święta, gdy w kalendarzu wypada "czerwona kartka", lecz także w ostatni dzień tygodnia. Co ciekawe, w 2020 roku weszło w życie, że zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku i są to: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Jak można zauważyć wrzesień nie został wymieniony, więc oznacza to, że w żadną niedzielę tego miesiąca nie wypada niedziela handlowa. Gdzie zrobić zakupy jeśli zabrakło nam produktów do dania lub odwiedzili nas niezapowiedziani goście? Okazuje się, że niektóre sklepy będą otwarte 24.09.2023.

Podajesz numer telefonu przy kasie w Biedronce? Popełniasz duży błąd!

Czy potrzeba nam więcej ludzi? - Super Ring

Otwarte sklepy 24.09.2023 - Żabka, Lidl, Carrefour Expres GODZINY

Jakie sklepy będą otwarte w niedzielę 24 września? Tego dnia zakupów nie zrobimy w dużych marketach takich jak: Lidl, Biedronka, Aldi, Carrefour, Społem, Groszek, Kauflan, Auchan, Netto. Są jednak wyjątki. 24.09.2023 zakupy będą możliwe w niektóych sklepach osiedlowych - gdzie za ladą stanie właściciel lub w punktach typu Żabka czy też Carrefour Express. Te punkty będą otwarte od godziny 6 do 23 lub od godziny 10 do 20. Szczegółły zawsze można sprawdzić wpisując w Google adres danego sklepu lub stacjonarnie - na jego drzwiach wejściowych. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 17 i 24 grudnia.

Kiedy jest Halloween i co oznacza? Najstraszniejsze święto coraz bardziej popularne w Polsce