sklep

i

Autor: pixabay.com

OTWARTE SKLEPY

Otwarte sklepy 6 sierpnia 2023. Czy jest wtedy niedziela handlowa?

2023-08-06 8:36

Mija piąty rok, kiedy obowiązuje zakaz handlu w niedziele. W naszym kraju zakupów nie zrobimy już w każdy siódmy dzień tygodnia jak było to kiedyś. Wyjątek stanowią sklepy osiedlowe i zawarte w ustawie niedziele handlowe. Czy 6.08.2023 sklepy są otwarte? Gdzie zrobić tego dnia zakupy i w jakich godzinach? Odpowiadamy.

Niedziela handlowa 6 sierpnia - czy są otwarte sklepy? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Wprowadzony w 2018 roku zakaz handlu w siódmy dzień tygodnia, mocno zmienił przyzwyczajenia Polaków. Wolny dzień od pracy wykorzystywali nie tylko na relaks i spacery na świeżym powietrzu, ale także na przejście się po galeriach handlowych, czy zrobienie zakupów na przyszły tydzień. Czy w najbliższą niedzielę będą otwarte sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Aldi, Netto, Carrefour, Auchan? Gdzie zrobić wtedy zakupy i w jakich godzinach? Mamy dla Was dobrą wiadomość. Po dwóch miesiącach od ostatniej niedzieli handlowej, sklepy ponownie będą otwarte w jedną z sierpniowych niedziel, co zawarte jest w ustawie. Czy będzie to 6.08.2023? Wiemy gdzie zrobimy zakupy tego dnia i w jakich godzinach.

Dr Witczak: Nadciąga kolejna pandemia, tymczasem ludzie przestają ufać ekspertom

Otwarte sklepy 6 sierpnia 2023

Czy 6 sierpnia jest niedziela handlowa? Nie mamy dobrych wiadomości. W najbliższą niedzielę nie zrobicie zakupów w dużych marketach, ani galeriach handlowych. Otwarte będą jedynie apteki dyżurujące, sklepy osiedlowe za ladą których staje właściciel, a także sieciówki jak Żabka i Carrefour Express. Najbliższa niedziela handlową będzie pod koniec miesiąca, bo 27 sierpnia, a kolejne dopiero za niecałe cztery miesiące czyli 17 i 24 grudnia, z tym, że w Wigilię, sklepy otwarte będą maksymalnie do godziny 13-14.

ZOBACZ TAKŻE: Słodycze i napoje z dzieciństwa. Tym Polacy rozkoszowali się wiele lat temu!

Godziny otwarcia sklepów 6 sierpnia 2023

W jakich godzinach są otwarte sklepy w niedzielę 6.08.2023? Jest to niedziela niehandlowa, dlatego punkty wymienione powyżej, będą czynne w innych godzinach niż na tygodniu. Zakupy w Żabce zrobimy w godzinach 6-23, podobnie jak Carrefour Express. W niedziele niehandlowe otwarte są także stacje benzynowe (większość całodobowo), restauracje, bary i niektóre sklepy osiedlowe, najczęściej otwarte od 9-10 rano do godziny 13 lub 14.

Quiz z nazwami zawodów

Pytanie 1 z 11
Krupier to...