Zakupy spożywcze

i

Autor: Canva Sklepy otwarte w Wielką Sobotę 2023

ZAKUPY

Otwarte sklepy 23 lipca. Gdzie zrobić zakupy? W jakich godzinach otwarte sklepy?

2023-07-21 12:17

Niedziele handlowe w lipcu zastanawiają wiele osób. Jako że kolejna z nich, 23 lipca, zbliża się wielkimi krokami, wiele osób zastanawia się - czy 23.07 to niedziela handlowa? Do której będą otwarte sklepy i gdzie zrobić wtedy zakupy? Odpowiadamy!

Czy 23 lipca jest niedziela handlowa? Czy będą otwarte takie sklepy jak Biedronka, Lidl i Netto? To zastanawia wiele osób. Handel w Polsce w siódmy dzień tygodnia od dłuższego czasu jest znacznie ograniczony. Zakupów nie zrobimy już w każdą niedzielę miesiąca, lecz w dni które pojawiają się w specjalnej ustawie. Wyjątkiem są mniejsze sieciówki takie jak Żabka lub Carrefour Express i małe sklepy osiedlowe, gdzie za ladą staje właściciel. Kiedy jest niedziela handlowa w lipcu 2023? Czy 23.07 zrobimy zakupy? Niestety, nie mamy dobrych wieści. Niedziela 23 lipca jest niehandlowa. Ale spokojnie! Nie oznacza to jednak, że nigdzie nie zrobimy zakupów.

ZOBACZ TAKŻE: Paragony grozy nad polskim morzem? Tyle trzeba zapłacić za gofra, loda i rybę

Inflacja wykończy Polaków, a 800 + zniechęci do nauki? #EwelinaPyta

Niedziela handlowa 23 lipca

Niedziela 23.07 nie jest niedzielą handlową. Tego dnia zamknięte będą zatem wszystkie galerie handlowe, supermarkety oraz popularne dyskonty. Wyjątek stanowią kina i restauracje. Zakupów nie zrobimy ani w Biedronce, ani w Lidlu, ani też w Netto. Są jednak placówki, gdzie będzie można udać się na nagłe zakupy. 

ZOBACZ TAKŻE: Podajesz numer telefonu przy kasie w Biedronce? Popełniasz duży błąd!

23 lipca - otwarte sklepy

Zakupy zrobimy w następujących punktach:

  • Żabka,
  • Carrefour Express,
  • apteki,
  • sklepy przy stacjach paliw,
  • kwiaciarnie,
  • wybrane piekarnie i cukiernie,
  • budki z lodami i gorfami,
  • sklepy osiedlowe.

Godziny otwarcia sklepów 23 lipca

W jakich godzinach są otwarte sklepy 23 lipca? Żabki otwarte są siedem dni w tygodniu w godzinach 6-23, podobnie jak Carrefour Express. W niedziele niehandlowe otwarte są także stacje benzynowe i sklepy osiedlowe, które najczęściej otwarte są od 9-10 rano do godziny 13 lub 14.

Sonda
Co myślisz o niedzielach niehandlowych?