Ostra fala gorąca w Polsce 2023. Na koniec września wróci prawdziwe lato!

i

Autor: Piotr Molecki/East News Ostra fala gorąca w Polsce 2023. Na koniec września wróci prawdziwe lato!

PROGNOZA

Ostra fala gorąca w Polsce 2023. Na koniec września wróci prawdziwe lato!

2023-09-25 12:59

Fala gorąca we wrześniu 2023 sprawi, że będziemy jeszcze bardziej naładowani i przygotowani na szare, krótkie, ponure jesienne dni. A takie niewątpliwie nadejdą w październiku. Warto skorzystać z mocno świecącego słońca, bo z każdym dniem będzie go coraz mniej. Jaka pogoda na koniec września 2023? Prognoza napawająca optymizmem do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Pogoda na koniec września 2023 - ile stopni?

Ostra fala gorąca w Polsce 2023 ucieszy wiele osób, które obawiały się, że jesień przyjdzie do nas bardzo szybko. Biorąc pod uwagę pomiary z ostatnich lat, tak ciepło jeszcze nie było. Eksperci nie mają wątpliwości, że to najcieplejszy wrzesień, w ostatnich stu latach. Zarówno, jeśli chodzi o temperaturę w Polsce, jak i na całym świecie. Lato nieco nam się przedłuża, na co oczywiście nie powinniśmy narzekać. Po chwilowym ochłodzeniu, które nastąpiło w pierwszy dzień jesieni znów naszą skórę ogrzeje mocno świecące słońce. Ciepłe powietrze ze wschodu i zachodu spowoduje, że nad całym Starym Kontynentem termometr pokaże ponad 30 stopni Celsjusza. Wyjątkiem będą Wyspy Brytyjskie, gdzie spodziewane są opady deszczu. Pogoda na koniec września 2023 wygląda bardzo optymistycznie.

Jaka będzie zima 2023/2024 w Polsce? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? [PROGNOZA]

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Pogoda na koniec września 2023 - ile stopni?

Koniec września 2023 będzie gorący, wręcz upalny z temperaturami od 25 do 31 stopni Celsjusza. Zacznijmy od północnej Polski, gdzie na niebie pojawi się dużo chmur, ale nie będzie padać deszcz. Temperatura będzie się wahać między 25 a 27 stopni. Na wschodzie bezchmurnie i słońce praktycznie od samego rana do wieczora. Wyjątkiem jest 30 września, kiedy to spodziewane są opady deszczu. Na termometrach będzie od 26 do 28 kresek powyżej zera. Słupek rtęci na tradycyjnych termometrach pokaże 31 stopni Celsjusza na zachodzie. Momentami słońce schowa się za chmurami, ale po chwili wyjdzie i znów będzie ogrzewać nasze ciała. Na południu najchłodniej, ale wciąż ciepło. Od 23 do 27 stopni Celsjusza. 

Ostra fala ciepła da się mocno we znaki mieszkańcom centralnej części Polski. W ostatnim tygodniu września w Warszawie spodziewane są temperatury od 27 do 30 stopni Celsjusza. Padać nie powinno. 

Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje również, jak będzie w październiku. Początek miesiąca z temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza, ale już po 7.10.2023 aura nieco się pogorszy. Pojawią się opady deszczu i temperatury od 9 do 15 stopni Celsjusza. Pod koniec października w nocy możliwe przymrozki! Korzystajcie ze słonecznych dni, ile się da.

Zara Larsson i David Guetta stworzyli hymn Euro 2016. Po 7-latach mają kolejny hit!

Źródło: Ostra fala gorąca w Polsce 2023. Na koniec września wróci prawdziwe lato!