restauracja

i

Autor: Pixaby Kiedy restauracje, kawiarnie i puby znów będą otwarte? Rząd podał daty

Opublikowano ranking stu najlepszych potraw świata. Polskie danie na podium!

2022-01-04 9:29

Nie od dziś wiadomo, że polska kuchnia zachwyca zarówno Polaków, jak i osoby spoza naszego kraju. Jest u nas naprawdę sporo potraw, które kojarzą się wyłącznie z Polską. Mowa m.in. o bigosie, gołąbkach, schabowym, żurku czy rosole. Okazuje się, że jedno z dań zostało docenione także przez zrzeszający fanów dobrego jedzenia portal TasteAtlas i w rankingu stu najlepszych potraw świata jest na trzecim miejscu!

Na facebookowym profilu kulinarnym TasteAtlas, który zrzesza fanów dobrego jedzenia z całego świata, polskie potrawy pojawiają się stosunkowo często. Teraz jest podobnie. Opublikowany został ranking stu najlepszych potraw świata, gdzie na trzecim miejscu uplasowało się polskie danie! To zdecydowanie powód do dumy.

Domyślacie się już o jaką potrawę chodzi? Chyba nie ma osoby, która jej nie lubi. Nic więc dziwnego, że została doceniona i robi karierę na skalę światową. Mowa o... pierogach ruskich!

Według wewnętrznego rankingu fanpage'u nasze pierogi ruskie otrzymały 4,6 gwiazdek na 5 możliwych, co dało im trzecie miejsce wśród setki najlepszych potraw świata. Przed nimi uplasowały się następująco: na pierwszym miejscu meksykańska cochinita pibil, a na drugim - picanha z Brazylii.

Wśród czołówki znajdziemy jeszcze potrawy takie jak: trofie al pesto z Włoch, ramen z Japonii czy gambas al ajillo z Hiszpanii. 

Jaki będzie rok 2022?

Pytanie 1 z 8
Czy planujesz już wakacje?

Pierogi ruskie pochodzą z historycznego regionu Rusi Czerwonej. Mają kształt półksiężyca, a w środku wypełnione są mieszanką ziemniaków i sera, który może mieć różne przyprawy i smażoną cebulę. Potrawa ta może być gotowana lub podsmażona na patelni - w zależności, jak kto lubi. Można ją jeść ze śmietaną, a także z okrasą w postaci skwarek, masła lub chrupiącej cebulki.

Dnie to jest popularne także na Ukrainie. W Polsce przyjęło się, że pierogi można nafaszerować również mięsem, kapustą i grzybami, szpinakiem, lub zjeść je na słodko - z serem, czy owocami takimi jak: truskawki, jagody. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU
Źródło: Opublikowano ranking stu najlepszych potraw świata. Polskie danie na podium!