Ogień olimpijski

i

Autor: pixabay.com Ogień olimpijski

Olimpiada 2020 - kto zapali znicz olimpijski 2020? [MATERIAŁ AKTUALIZOWANY]

2021-07-23 13:38

To kulminacyjny moment ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Znicz olimpijski czeka na ogień, który oficjalnie rozpocznie zmagania sportowców. Wszyscy zadają sobie pytanie, kto zostanie wyróżniony honorem zapalenia znicza.

Olimpiada 2020 - kto zapali znicz olimpijski 2020? Takie pytanie zadają sobie wszystkie osoby oglądające ceremonię otwarcia letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Uroczystość rozpoczęcia Igrzysk jest za każdym razem oszałamiającym spektaklem, podczas którego na stadionie olimpijskim sport łączy się ze sztuką. Najważniejszym punktem jest zaś zapalenie olimpijskiego znicza, które stanowi symboliczne rozpoczęcie zmagań o medale Igrzysk. Sposób podłożenia ognia i osoba dostępująca tego honoru nieznane są do ostatniego momentu. Znicz olimpijski zapala zazwyczaj zasłużony sportowiec lub sportsmenka gospodarzy Igrzysk. Kto zrobi to w podczas tegorocznych Igrzysk? O tym w naszym artykule.

Czy umami nas mami? Co to jest umami?

Kto zapali Znicz Olimpijski na ceremonii otwarcia Igrzysk Tokio 2020?

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 rozpoczęła się o godzinie 13:00 czasu polskiego. Wydarzenie odbywało się przy ograniczonej liczbie widowni. To ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Sama ceremonia pomyślana została zaś jako wspaniały spektakl opowiadający o sporcie i historii Japonii. Kulminacyjny moment to zapalenie znicza olimpijskiego. Podczas tych Igrzysk Olimpijskich zrobiła to Naomi Osaka, japońska tenisistka pochodzenia haitańskiego! Dopełniła się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Źródło: Olimpiada 2020 - kto zapalił znicz olimpijski 2020? [MATERIAŁ AKTUALIZOWANY]