święta

i

Autor: pixabay.com

DNI WOLNE

Przerwa świąteczna 2023 - kiedy jest wolne w szkole? Ile dni wolnego na święta?

2023-12-22 9:22

Uczniowie uwielbiają wolne, a najbliższa okazja do odpoczynku to zimowa przerwa świąteczna. Młodzież, jak i studentów czeka ponad tydzień wolnego! Kiedy i ile wolnego jest na Boże Narodzenie 2023? Sprawdźcie ile dni wolnych mają uczniowie, studenci, ale także dorosłe osoby pracujące.

Spis treści

  1. Przerwa świąteczna w szkołach 2023
  2. Przerwa świąteczna 2023 na studiach

Ile jest wolnego na święta Bożego Narodzenia? Kalendarz dni wolnych uwielbiają nie tylko uczniowie i studenci, ale także dorośli, którzy marzą by odpocząć od obowiązków w miejscach pracy. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, ile dni wolnych na święta przypada w 2023 roku. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia układają się dosyć niefortunnie, ponieważ w weekend. Wigilia, która co roku jest 24 grudnia, tym razem zapisała się w kalendarzu w niedzielę. W związku z tym dla wielu osób będzie to dzień wolny od pracy, mimo iż Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym. Warto również wiedzieć, że za Wigilię 2023 przypadającą w niedzielę, pracownik nie otrzyma dodatkowego dnia wolnego w innym dniu roboczym. Jak wolne układa się w szkole i na uczelniach wyższych?

Sonda Świąteczna - Ewelina pyta i nie błądzi #5

Przerwa świąteczna w szkołach 2023

Ile wolnego mają uczniowie w szkołach na święta? Ile trwa świąteczna przerwa? Według kalendarza dni wolnych na rok szkolny 2023/24 uczniowie w Polskich szkołach mają przerwę świąteczną od piątku 23 grudnia do 1 stycznia 2023 włącznie. Oznacza to, że młodzież wróci do szkolnych ławek we wtorek 2 stycznia. Kolejne wolne to oczywiście ferie zimowe, które w 2024 roku rozpoczyna województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie.

ZOBACZ TAKŻE: Ferie 2024 - WSZYSTKIE WOJEWÓDZTWA. Kiedy wypadają ferie w przyszłym roku?

Przerwa świąteczna 2023 na studiach

Ile wolnego mają na święta studenci? Każdy kalendarz akademicki jest inny, dlatego dni wolne warto sprawdzać na stronie internetowej danej uczelni. Najprawdopodobniej studenci będą mieli zimową przerwę świąteczną od 23 grudnia 2023 roku.

Święta - którą świąteczną piosenką jesteś? Sprawdź swój hit!

Pytanie 1 z 8
Świąteczny klimat zaczyna się u mnie ...