szczepienie

i

Autor: pexels Obowiązkowe szczepienia także w Polsce?! Wskazano nowe grupy. "Powinniśmy zrobić to jak najszybciej"

Kolejna grupa zawodowa do obowiązkowego szczepienia przeciw COVID?! To SETKI TYSIĘCY osób!

2021-12-29 9:07

Obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla kolejnych grup? Wszystko na to wskazuje. Wiceminister zdrowia w rozmowie z Polsatem News zasugerował, które kolejne grupy zawodowe miałyby zostać objęte pakietem obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Czytajcie dalej w naszym materiale.

Obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla kolejnych grup?

Przypomnijmy, że na ten moment obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dotyczyć będę medyków, farmaceutów oraz studentów kierunków medycznych. Wspomniane grupy muszą przyjąć preparat do 1 marca 2021 roku. Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw - 23 grudnia 2021 roku.

We wtorek, 28 grudnia przedstawiciele rządu wspomnieli również, że obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 powinny dotyczyć również służb mundurowych. Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, "decyzje w tej sprawie zapadną w niedługim czasie".

Policyjny pościg w Olsztynie

Kolejne grupy do obowiązkowego szczepienia? Wiceminister zdrowia zdradził szczegóły

Okazuje się, że obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 mogą dotyczyć kolejnych grup. Mówił o tym Waldemar Kraska w rozmowie z Polsatem News. Kolejne dwie grupy, które powinny być brane pod uwagę to nauczyciele, wspomniane służby mundurowe oraz pracownicy administracji, bo "tam też kontakt z petentem, klientem jest duży".

Póki co, rząd nie planuje wprowadzić obowiązkowych szczepień dla wszystkich obywateli.

Sonda
Czy zaszczepiłeś się lub planujesz zaszczepić się hybrydowo?
Źródło: Kolejna grupa zawodowa do obowiązkowego szczepienia przeciw COVID?! To SETKI TYSIĘCY osób!