Andrzej Duda

i

Autor: AKPA

TRANSMISJA TV

O której godzinie jest orędzie prezydenta? Andrzej Duda podjął decyzję o powierzeniu misji tworzenia rządu

2023-11-06 11:24

Doradca prezydenta Marcin Mastalerek poinformował, że Andrzej Duda ogłosi w poniedziałek 6 listopada swoją decyzję w sprawie tzw. pierwszego kroku. O której godzinie oglądać orędzie prezydenta w TV? Gdzie będzie dostępna transmisja w telewizji i online? Podajemy najważniejsze informacje.

Kto nowym premierem? Odpowiedź na to pytanie poznamy lada moment! Od wyborów parlamentarnych minęły już trzy tygodnie, a Polacy coraz intensywniej zastanawiają się nad kwestią tego, komu Andrzej Duda powierzy misję stworzenia nowego rządu. Przypomnijmy, że po ogłoszeniu wyników tegorocznych wyborów, formalnym zwycięzcą zostało Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło najwięcej (35,38 proc.) głosów. Mimo wygranej partia ta ma za mało mandatów, by utworzyć sejmową większość, ponieważ po stronie PiS są 194 miejsca w Sejmie, a po stronie Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy jest ich aż 248. W związku z  tym partie opozycyjne zabiegały o to, by Andrzej Duda powierzył misję tworzenia rządu Donaldowi Tuskowi, a nie Mateuszowi Morawieckiemu. Co z tego wyjdzie? Kto zostanie nowym premierem? W poniedziałek 6 listopada odbędzie się orędzie prezydenta.

Ikonowicz: Chcecie zmusić ludzi do tyrania w niedzielę! Przybylak: Klienci chcą robić zakupy.

Orędzie prezydenta - GODZINA, TRANSMISJA na żywo 6.11

O której godzinie jest orędzie prezydenta? Jak wiadomo Andrzej Duda podjął już decyzję w sprawie tzw. pierwszego kroku i co ciekawe, decyzja jest ostateczna. Poznamy ją już dzisiaj w poniedziałek 6 listopada wieczorem, najprawdopodobniej po godzinie 20:00. Przemowę Prezydenta Andrzeja Dudy z pewnością będzie można usłyszeć w stacjach informacyjnych takich jak TVP Info, Polsat News, czy też TVN 24. Warto również wiedzieć, że pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji, zostało zaplanowane na poniedziałek 13 listopada.

Sonda
Kto lepszym premierem - Donald Tusk czy Mateusz Morawiecki?
Listen on Spreaker.