zegar

i

Autor: pixabay.com

O której godzinie jest egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2023? Co grozi za spóźnienie?

2023-05-23 10:53

We wtorek 23 maja tysiące ósmoklasistów rozpocznie swoje egzaminy. Na pierwszy ogień idzie język polski, który składa się z wielu zadań, a także z napisania dłuższej wypowiedzi pisemnej - opowiadania lub rozprawki. O której godzinie jest egzamin z języka polskiego? Kiedy się kończy?

Egzamin ósmoklasisty 2023 odbywa się w dniach 23-25 maja. W te dni uczniowie z ósmych klas szkoły podstawowej otworzą arkusze z przedmiotów takich jak język polski, matematyka, a także język obcy nowożytny. W pierwszym dniu egzaminu młodzież ma 120 minut na rozwiązanie arkusza, drugiego dnia na rozwiązania zadań matematycznych 100 minut, a trzeciego i zarazem ostatniego dnia język obcy nowożytny będę pisać 90 minut. Język polski jest pierwszym przedmiotem, który rozpoczyna testy ósmych klas. Arkusz egzaminacyjny składa się z zadań odnoszących się do podanych fragmentów tekstów - literackiego oraz nieliterackiego. Oprócz tego w arkuszu pojawiają się również zadania sprawdzające wiedzę językową, na przykład odnoszące się do przysłów czy frazeologizmów, a także zadania ikoniczne. Na samym końcu arkusza, widnieje także zadanie związane z dłuższą wypowiedzią pisemną. Uczeń ma do wyboru dwa tematy wypracowań - pierwsze o charakterze twórczym (opowiadanie), a drugie - argumentacyjnym (rozprawka). 

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - CZAS TRWANIA. Kto może pisać testy dłużej? Są wyjątki!

Mama to KRÓLOWA PRZYPAŁÓW?! Dzień Matki #EwelinaPyta

Egzamin ósmoklasisty język polski 2023 - GODZINA

O której godzinie jest egzamin ósmoklasisty z języka polskiego? Młodzież z ósmych klas podejdzie do testów 23 maja 2023 o godzinie 9:00. Co ciekawe, egzamin będzie trwać 120 minut, czyli jak łatwo można obliczyć zakończy się o godzinie 11:00. Warto być w szkole wcześniej i nie spóźnić się na testy. Przypominamy, że egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego ucznia 8 klasy szkoły podstawowej i jest przepustką do zakończenia szkoły podstawowej. O godzinie 9:00 drzwi do sali w której się odbywa zostają zamknięte i nikt już nie może zostać do niej wpuszczony. W przypadku uczniów, którzy nie przystąpili do egzaminu rada nie może podjąć uchwały o ukończeniu przez nich szkoły, a co za tym idzie nie otrzymują oni również świadectwa ukończenia szkoły.

ZOBACZ TAKŻE: Jaka lektura będzie na egzaminie ósmoklasisty 2023? Przecieki z języka polskiego

QUIZ. Każdy ósmoklasista zna te lektury, a Ty? Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty

Pytanie 1 z 10
Kto napisał "Opowieść wigilijną"?