Nowy TARYFIKATOR kar dla kierowców. Łamiący przepisy zapłacą DUŻO więcej

i

Autor: Pixaby Nowy TARYFIKATOR kar dla kierowców. Łamiący przepisy zapłacą DUŻO więcej

Nowy TARYFIKATOR kar dla kierowców. Łamiący przepisy zapłacą DUŻO więcej

2021-07-13 15:07

Szykują się potężne zmiany w prawie drogowym. Te dotyczyć będą m.in. kar za przekroczenie prędkości. Mandaty wzrosną nawet o kilka tysięcy! To jednak nie wszystko. Wysokość składki OC uzależniona ma być od punktów karnych. Co jeszcze?

Zmiany w prawie drogowym. Nowy taryfikator kar dla kierowców

O zmianach w prawie drogowym, które miałyby dotyczyć m.in. wysokości kar za przekroczenie prędkości, mówiło się już od jakiegoś czasu. Teraz rząd przedstawił zmiany, jakie planuje wprowadzić w życie. Kierowcy nie będą zadowoleni. Zmian w prawie drogowym jest sporo. Jakie są najważniejsze?

Kierowcy więcej zapłacą za przestępstwa i wykroczenia drogowe. Rząd planuje, by w przypadku przekroczenia prędkości o 30 km/h prowadzący zapłacił mandat w wysokości do 5 tys. zł. Jeśli kierowca ponownie złamie przepis, obligatoryjnie otrzyma karę od 3 do 5 tys. zł. W przypadku wykroczeń drogowych grzywna wynosić może nawet 30 tys. zł.

Raport z anteny 13.07, godz.10

Zmiany w przepisach ruchu drogowego. Co jeszcze się zmieni?

Podwyższona też ma być dolną granicę wymiaru kar grzywny za zachowania, które zostały uznane za najbardziej niebezpieczne m.in. naruszaniu praw osób pieszych, niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, naruszaniu dopuszczalnych prędkości jazdy. Wpływy z grzywien będą przekazywane do Krajowego Funduszu Drogowego.

Wyższe kary mają też otrzymywać kierowcy, którzy prowadzą auta po alkoholu.

To jednak nie wszystko. Proponowane zmiany to również: czasowe niedopuszczenie pojazdu do ruchu na trzy miesiące, uzależnienie składki OC od liczby punktów karnych. Rząd chce także, by ofiary wypadków otrzymywały rentę bez żadnego wniosku.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Nowy TARYFIKATOR kar dla kierowców. Łamiący przepisy zapłacą DUŻO więcej