dyskoteka, klub

i

Autor: pexels Czwarta fala koronawirusa: kina, teatry, dyskoteki TYLKO dla zaszczepionych. Jest zdecydowane stanowisko!

NOWE OBOSTRZENIA. Kraska: Zamknięte dyskoteki i kluby od 15 grudnia

2021-12-07 13:47

Tego nikt się nie spodziewał. Mowa była o zaostrzeniu restrykcji wobec osób niezaszczepionych, a także zwiększeniu limitów w poszczególnych miejscach. W związku z rozwijaniem się nowej odmiany koronawirusa i wzrostem zakażeń Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o definitywnym zamknięciu klubów i dyskotek od 15 grudnia. Kina, hotele, teatry i restauracje pozostają otwarte z kolejnym zaostrzeniem limitów przebywających tam niezaszczepionych osób.

Konferencja prasowa dotycząca wprowadzenia nowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa odbyła się dzisiaj o godz. 13:00. O nowych restrykcjach mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wszystkie nowe zasady wejdą w życie od 15 grudnia. Jakie obostrzenia się pojawią? 

Już wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że nastąpi "wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach". Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa Omikron, który pewnie już jest w Polsce - podkreślił.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Zamknięte kluby i dyskoteki

W kolejnych branżach wprowadzono dosyć rygorystyczne limity wstępu, z tym jednak zastrzeżeniem, że nie dotyczą one osób zaszczepionych. Mowa tutaj o zmniejszeniu limitów - z 50 proc. na 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, hotelach, restauracjach, obiekty sportowych i sakralnych. Powraca nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. Pojawią się także obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup zawodowych od 1 marca następnego roku.  

Najbardziej zaskakująca informacją jest jednak zamknięcie klubów, dyskotek i obiektów udostępniających miejsca do tańczenia. Obiekty te będą zamknięte od 15 grudnia. Do kiedy? Ta informacja nie została przekazana przez Waldemara Kraskę, jednak nie łatwo się domyślić, że wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemii koronawirusa w naszym kraju. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: NOWE OBOSTRZENIA. Kraska: Zamknięte dyskoteki i kluby od 15 grudnia