Nowa funkcja kas samoobsługowych. Klienci zobaczą specjalny komunikat

i

Autor: Archiwum

Nowa funkcja kas samoobsługowych. Klienci zobaczą specjalny komunikat

2022-03-11 13:50

Kasy samoobsługowe w jednej z sieci sklepów mają nową funkcję. Tym razem nie chodzi o tarowanie wagi, skanowanie karty, czy wezwanie pracownika sklepu. Klienci płacąc za zakupy zobaczą specjalny komunikat. Co w nim przeczytają? Sprawdź sam!

Kasy samoobsługowe mają kilka potrzebnych funkcji, które mogą ułatwić klientom robienie zakupów. To między innymi tarowanie wagi, czy wezwanie pracownika sklepu. Tym razem chodzi o zupełnie coś innego. Od kilku dni klienci sklepów Biedronka, mogą także pomagać. Skanując zakupione produkty i przechodząc do płatności na ekranie kasy pojawi się specjalny komunikat. Co w nim przeczytamy? - Zachęcamy do wsparcia Ukrainy dowolną kwotą. Aby wskazać kwotę, wciśnij przycisk "Wyszukaj po nazwie lub wprowadź kod" i następnie wybierz flagę Ukrainy - brzmi komunikat.

CZYTAJ TAKŻE: Kto wymyślił zmianę czasu i czemu ona służy? Poznajcie odpowiedź przed przestawieniem wskazówek

Nowa funkcja kas samoobsługowych. Możesz pomóc uchodźcom z Ukrainy

Klienci sieci sklepów Biedronka od kilku dni mogą wspomóc uchodźców. Dobrowolną wpłatę na rzecz naszych wschodnich sąsiadów można wybrać klikając we flagę Ukrainy, albo skorzystać z możliwości: "Wyszukaj po nazwie lub wprowadź kod" i wybrać niebiesko-żołtą flagę. Następne należy zadeklarować konkretną kwotę wsparcia: 1 zł lub wielokrotność tej kwoty. Wpłata zostanie doliczona do rachunku, a jej potwierdzenie znajdziemy na paragonie.

Taka możliwość istnieje również przy płatności w normalnej kasie. Wówczas należy potwierdzić kasjerowi chęć wsparcia naszych sąsiadów. Podobnie jak w przypadku kasy samoobsługowej kwota zostanie doliczona do paragonu.

Wpłaty można realizować we wszystkich sklepach sieci Biedronka. Dzięki zaangażowaniu klientów sklepów Biedronka na specjalnym koncie akcji zebrano już niemal 3,5 miliony złotych.

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Źródło: Nowa funkcja kas samoobsługowych. Klienci zobaczą specjalny komunikat