sklep, zakupy

i

Autor: canva

OTWARTE SKLEPY

Niedziela handlowa wrzesień 2023. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w niedzielę?

2023-09-01 16:36

Od dłuższego czasu handel w niedziele jest zabroniony. Zakupy w ostatni dzień tygodnia można zrobić tylko kilka dni w roku. Jak jest we wrześniu 2023? Czy w kalendarzu wypada niedziela handlowa? Odpowiadamy, kiedy najszybciej zrobimy zakupy w niedzielę.

Niedziele handlowe we wrześniu 2023 ciekawią wiele osób. Kiedy można zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia? Odpowiadamy. Zakaz handlu w niedziele zaczął stopniowo obowiązywać od 1 marca 2018 roku i mimo, że trwa już dosyć długo, Polacy nadal zastanawiają się, kiedy i czy mogą zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia. Co ciekawe, od sierpnia 2023 roku zostały wprowadzone zmiany. Mowa tu o złamaniu zakazu handlu w niedzielę za co grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary. Przy uporczywym naruszaniu przepisów przez sklepy, możliwa nawet kara ograniczenia wolności. Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa w 2023 roku? Sprawdziliśmy czy w którąś niedzielę września otwarte są sklepy?

ZOBACZ TAKŻE: Podajesz numer telefonu przy kasie w Biedronce? Popełniasz duży błąd!

Wyścig na wyborcze obietnice! P. Kuczyński: "Idziemy drogą Grecji"

Otwarte sklepy we wrześniu 2023

Kiedy jest niedziela handlowa we wrześniu? Kiedy sklepy są otwarte? Niestety nie mamy dobrych wiadomości, ponieważ niedziele handlowe nie obowiązują we wrześniu 2023. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 17 i 24 grudnia. Przypomnijmy, że zakaz handlu nie obowiązuje w jedną niedzielę stycznia, czerwca, sierpnia, a także dwie niedziele w kwietniu i właśnie w grudniu.

Spokojnie. Mimo iż niedziela handlowa nie wypada w kalendarzu, zakupy można zrobić w sklepach typu Carrefour Express, Żabkach, czy też sklepach osiedlowych, gdzie za ladą stoi jego właściciel.