covid-19

i

Autor: unsplash.com

Nie będzie CODZIENNYCH RAPORTÓW o zakażeniach?! Już w marcu REWOLUCYJNE ZMIANY!

2022-02-21 9:34

Ministerstwo Zdrowia wprowadzi rewolucyjne zmiany w raportowaniu nowych przypadków koronawirusa w Polsce! Mówił o tym Piotr Mueller, rzecznik rządu, podczas poniedziałkowego programu Sedno Sprawy w Radiu Plus.

Nie będzie już codziennych raportów o zakażeniach? Na to wygląda, jak zdradził podczas programu Sedno Sprawy Piotr Mueller, w marcu, resort zdrowia planuje rewolucyjne zmiany. Wszystko za sprawą zmniejszającej się liczby zakażeń.

W poniedziałek wykrytych zostało 9 600 nowych zakażeń.

- Ta liczba maleje - powiedział Piotr Mueller. - Jeżeli taka tendencja by się potwierdzała, to w marcu można by mówić o luzowaniu obostrzeń. Jak daleko idących - to już trudno powiedzieć na ten moment.

Prowadzący program Jacek Prusinowski zapytał, o jakie obostrzenia chodzi. Czy przestanie obowiązywać nakaz noszenia maseczek, czy nie będzie już codziennego raportowania nowych przypadków?

- Raportowanie będzie, tylko ewentualnie tygodniowe, tak jak mamy w innych krajach - powiedział rzecznik. - Co do maseczek: wszyscy byśmy sobie tego życzyli, ale nie chcę jeszcze przedwcześnie ogłaszać dobrych wiadomości.

Piotr Mueller zastrzegł jednak, że do marca jeszcze wiele może się wydarzyć.

- Jestem bardzo ostrożny, bo jak wiadomo koronawirus może niestety pokazać swoje czarne oblicze - powiedział.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Protest rolników w Łódzkiem
Źródło: Nie będzie CODZIENNYCH RAPORTÓW o zakażeniach?! Już w marcu REWOLUCYJNE ZMIANY!