nauka zdalna

i

Autor: pixabay.com

Nauka zdalna 2022 wróci szybciej niż myśleliśmy? Tym razem powód jest zupełnie inny!

2022-09-13 14:21

Nauka zdalna wróci szybciej, niż myśleliśmy? Tym razem podstawą do rozpoczęcia zajęć lekcyjnych w domu byłby mróz za oknem. Czy jest się czego obawiać? Czy minusowa temperatura za oknem będzie argumentem do przejścia na trym zdalny? Sprawdźcie szczegóły.

Nauka zdalna wisi w powietrzu? Czy lekcje z domu będą niedługo nową rzeczywistością? Odpowiedzi na te pytania poszukują nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i nauczyciele. Nauki zdalnej boi się coraz więcej osób. Podczas pandemii koronawirusa nie zdała ona testu, gdyż okazało się, że nauka online nie przyniosła zamierzonych efektów. Uczniowie rozleniwili się, a nauka przez komputer nie dała satysfakcjonujących wyników. Jak będzie teraz? Czy nauka zdalna powróci w najbliższych miesiącach? Okazuje się, że scenariusz ten może się sprawdzić, jednak nie ze względu na pandemię, a minusowe temperatury za oknem.

ZOBACZ TAKŻE: Równonoc jesienna 2022 - kiedy jest i co oznacza? To magiczna data!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Nauka zdalna 2022/23 - kiedy i na jakich zasadach?

Nauka zdalna powróci? Niestety ten scenariusz może okazać się prawdziwy. Inflacja w Polsce rośnie z każdym miesiącem, a wraz z nią wzrastają ceny energii i opału. Zbliża się zima, a minusowe temperatury za oknem mogą doprowadzić do paraliżu w szkołach. Jeśli zabraknie środków na ogrzanie placówek, dyrektorzy będą musieli podjąć trudną decyzję - przejście na całkowitą naukę zdalną, hybrydową lub zmiana planu lekcji na dwie zmiany. Zgodnie z obecnymi przepisami, lekcje w szkole mogą zostać odwołane, jeżeli temperatura w klasach nie przekracza 18 st. C.

Sezon grzewczy w Polsce rozpoczyna się od 1 października i trwa do 30 kwietnia. Ze względu na ceny energii i opału, będzie to trudny okres dla szkół oraz samorządów. Czy nauka zdalna rzeczywiście powróci? Na ten moment nic nie zostało jasno powiedziane, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i być po prostu dobrej myśli.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2022? Czy jest wtedy wolne? [DATA]

Listen to "Pierwszy września jak Sylwester! Jak przygotować dzieci do nowego roku szkolnego?[SuperZDROWI]" on Spreaker.

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo boomer?