Odśnieżanie

i

Autor: Canva

POGODA

Nagła zmiana pogody w weekend. Po zimie nie zostanie nawet ślad! Zamiast śniegu opady deszczu

2023-12-08 11:04

Wielka zmiana pogody w ten weekend. Takich prognoz na kolejny tydzień grudnia nikt się nie spodziewał. Synoptycy nie mają jednak wątpliwości i zapowiadają ocieplenie. Czy wzrost temperatur po 10.12 zniszczy marzenia o białych świętach Bożego Narodzenia? Znamy najnowsze raporty pogodowe.

Pogoda na weekend to spore zaskoczenie. Końcówka listopada 2023 przyniosła pierwszy taki powiew zimy w tym sezonie. Całą Polskę pokrył biały puch, a temperatury spadły poniżej zera. Wiele osób z radością zareagowało na zmiany zachodzące w pogodzie, licząc na to, że są one zapowiedzią pierwszych od dawna białych świąt Bożego Narodzenia, które zbliżają się wielkimi krokami. Eksperci przygotowujący długoterminowe prognozy pogody na grudzień sugerowali jednak, by nie nastawiać się na taki scenariusz, bowiem jest on mało prawdopodobny. Opierając się na modelach, przewidzieli, że grudzień 2023 może być jednym z cieplejszych w ostatnich 30 latach! Najnowsze prognozy zdają się to potwierdzać. Jak wynika z najnowszych raportów, już na dniach czeka nas odwilż. Wskaźniki na termometrach ponownie pokażą wartości na plusie, a zamiast opadów śniegu będą czekać nas opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Czy to koniec zimy? Mamy pocieszenie!

Czy będzie śnieg na święta? Pogoda na Boże Narodzenie rozczarowaniem. Synoptycy mówią o ociepleniu TEGO dnia

Julia Żugaj o świętach, teoriach spiskowych i Wersow. Nie spędzi Wigilii z Maćkiem!

Zmiana pogody w weekend. Koniec zimy?

Patrząc na najnowsze prognozy, można odnieść wrażenie, że zima równie szybko odejdzie, co przyszła. Już w weekend należy spodziewać się skoku temperatur, który utrzyma się przynajmniej do 20 grudnia. Czasami będziemy mogli liczyć na opady śniegu, jednak ten się nie utrzyma. Spadek temperatur poniżej zera datowany jest dopiero na 20.12, ale w prognozach na próżno szukać wtedy wzmianki o śniegu, co z pewnością rozczaruje wszystkich wyczekujących białych świąt jak sprzed lat.

Źródło: Nagła zmiana pogody w weekend. Po zimie nie zostanie nawet ślad! Zamiast śniegu opady deszczu