kamień

i

Autor: pixabay.com

#kamyczki

Na czym polega akcja kamyczki? Rozrzucone kamienie po Polsce stały się totalnym hitem

2024-07-09 11:28

Kolorowe kamyki porozrzucane są po Polsce, a w ostatnim czasie można było je spotkać nawet i w Egipcie! O co chodzi? To nic innego jak akcja #kamyczki, która szturmem podbiła nasz kraj. Inicjatywa nie dość, że jednoczy Polaków, to jeszcze pozwala ponieść się kreatywności. Sprawdźcie szczegóły i wypatrujcie kolorowych kamyków na ulicach swoich miast.

Pamiętacie piosenkę Eneja "Kamień z napisem LOVE"? Dziś te słowa mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, a mowa o akcji #kamyczki która zalała Polskę! O co chodzi w tym trendzie? Wiemy doskonale, ponieważ przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Przeglądając social media z pewnością nie raz internauci mogli natrafić na zdjęcia kamyków na których umieszczone są kolorowe rysunki i kody pocztowe. Jeszcze inni dowiedzieli się o nich w chwili, gdy po prostu przez przypadek je znaleźli. Charakteryzuje je kolorowy rysunek, napis "#kamyczki" i kod pocztowy polskiej miejscowości. Truskawka, syrenka, piesek, złota rybka, serduszko, piękne złote myśli i nie tylko - kreatywność Polaków nie zna w tym trendzie granic. O co chodzi z tymi kamykami? To nic innego jak niesienie radości i pokazanie, że małe rzeczy naprawdę cieszą.

Piłkarze, którzy zostali aktorami | To Się Kręci

Akcja #kamyczki - wyjaśniamy o co chodzi

Na czym polega akcja kamyczki? To ciekawa inicjatywa, która jednoczy społeczeństwo i wywołuje uśmiech na twarzy. Uczestnicy zabawy znajdują niewielkie kamienie, które następnie ozdabiają farbami lub markerami. Tutaj kreatywność nie zna granic i można narysować coś związanego ze swoim miastem, namalować postać z bajki lub po prostu napisać cytat o życiu. Ważne jest jednak, żeby na odwrocie takiego kamyka napisać swój kod pocztowy i dodać przypisany do zabawy hasztag #kamyczki. Kolejnym krokiem jest już tylko podłożenie kamyka w charakterystycznym miejscu np. na studni na deptaku, na molo w Sopocie, przy Warszawskiej syrence i nie tylko - sam możesz wybrać, gdzie chcesz położyć swój kamień.

ZOBACZ TAKŻE: Jaką panią domu jesteś? Rozwiąż test i sprawdź, co ci wyszło

Znaleziony kamień - najczęściej przez przypadek jest fotografowany, a następnie jego zdjęcie umieszcza się w social mediach. Dedykowaną stroną do zabawy jest specjalna grupa na Facebooku #kamyczki, gdzie znalazca publikuje zdjęcie kamyczka wraz z kodem pocztowym. W ten sposób osoba, która go namalowała może odnaleźć swoje dzieło i zobaczyć w czyje ręce wpadł i jaką podróż już odbył.

ZOBACZ TAKŻE: Postaw cytrynę obok łóżka i posyp ją solą. Efekt mocno Cię zdziwi!

Uczestnicy zabawy nie tylko szukają kamyków, ale także puszczają je dalej w świat, podkładając go w inne miejsce - dla przykładu znalazłeś kamień w Warszawie, a odłożysz go w Zakopanem. Następna osoba znajdzie go właśnie w górach i zabierze w podróż nad morze. Fajna zabawa, co nie? Warto wiedzieć, że akcja kamyczki powstała na przykładzie czeskiej grupy "kamínky". Polacy zainspirowali się i zaczęli tworzyć malunki na małych kamieniach, dopisując do nich kod pocztowy swojego miasta i informację, by wziąć kamyk w podróż dalej, a także odwiedzić grupę na Facebooku #kamyczki gdzie można podzielić się znaleziskiem. A Ty znalazłeś już swój kamyk?

Sonda
Akcja #kamyczki - udało Ci się znaleźć już kamień?