Miriam Aleksandrowicz nie żyje

i

Autor: AKPA

WIADOMOŚCI

Miriam Aleksandrowicz nie żyje. Legenda polskiego dubbingu miała 65 lat

2023-07-05 21:04

Nie żyje Miriam Aleksandrowicz, legenda polskiego dubbingu, której głos Polacy po prostu uwielbiali. Aktorka i reżyserka miała 65 lat. Jaka była przyczyna śmierci? Co się stało? Rodzina i przyjaciele pogrążeni są w żałobie.

Polskę obiegły smutne wieści. Nie żyje Miriam Aleksandrowicz, której głos można było usłyszeć w wielu produkcjach animowanych. Aktorka i reżyserka zmarła zmarła 5 lipca 2023 roku, mając 65 lat. Miliony widzów słyszało ją w niezliczonej ilości bajkach i animacjach takich jak: Król Lew, Flinstonowie, Kaczor Donald, Kacze opowieści, Muppety, Chip i Dale, Gwiezdne wojny: Wojny klonów i nie tylko. O śmierci Miriam Aleksandrowicz poinformował Polaków jej syn Jan Aleksandrowicz-Kraśko:

- Jak bardzo to banalnie brzmi. Dziś odeszła Mama. Mać. Nie tylko moja. Nie tylko nasza. Mama wielu zagubionych dusz. Poszła do Czyża, jej miłości życia. Czuwaj nad nami. Pusto mi strasznie! Dziś na tyle mnie stać... - napisał mężczyzna na swoim profilu na Facebooku.

Miriam Aleksandrowicz przyczyna śmierci

Jaka była przyczyna śmierci Miriam Aleksandrowicz? Taka informacja nie została podana do wiadomości publicznej. Miriam pożegnała także siostra, która nawiązała do tego, że kobieta jest już z mamą, tatą i ukochanym Jacusiam.

Miriam Aleksandrowicz  - rodzice

Matką Miriam Aleksandrowicz była Zofia Dybowska, która podobnie córka, pracowała jako reżyser dubbingu. Kobieta została zamordowana 8 września 1989 roku razem ze swoją matką w wieku 61 lat w mieszkaniu na Starym Mieście w Warszawie. Sprawców nigdy nie ustalono, a mordercy zadali jej aż 24 ciosy nożem w serce, natomiast jej śpiącej 89-letniej matce podcięto gardło.

ZMARLI NAGLE Groby znanych Polaków którzy odeszli NIESPODZIEWANIE l Niezapomniani